Reprezentacja kobieca A

Dominika Grabowska oraz Sylwia Matysik, zawodniczki Górnika Łęczna, zmieniają barwy klubowe i wyjeżdżają za granicę. Dominika od nowego sezonu będzie reprezentować francuskie pierwszoligowe FC Fleury, a Sylwia – niemiecki Bayer Leverkusen. Zapytaliśmy dziewczyny, jak podsumują swój ostatni sezon w Górniku, czego spodziewają się po wyjeździe oraz jakie są ich cele na najbliższe mecze reprezentacji.

Reprezentacja kobieca A

Wyjaśniła się przyszłość Emilii Zdunek. Reprezentantka Polski przedłużyła umowę z hiszpańską Sevillą FC o kolejny rok. – Aklimatyzacja za mną, więc mój drugi sezon w Hiszpanii na pewno będzie lepszy – zapowiada 27-letnia pomocniczka.

Reprezentacja kobieca A

Twierdzi, że nigdy nie wyróżniał jej wielki talent do piłki. Nie przeszkodziło jej to jednak, aby trzy razy świętować mistrzostwo Polski, cztery razy krajowy puchar, grać w Niemczech i Lidze Mistrzyń, a także zaliczyć 27 występów w reprezentacji Polski. W wieku 30 lat i 26 dni Dagmara Grad rozegrała ostatni mecz w swojej piłkarskiej karierze – przegrany po raz trzeci z rzędu finał Pucharu Polski w barwach Czarnych Sosnowiec. – Wynik finału nie miał wpływu na decyzję o zakończeniu przygody z piłką – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja kobieca A

Dwa lata temu zdobyła Puchar Polski w barwach Górnika Łęczna ogrywając w finale Czarnych Sosnowiec. W sobotę, w swojej rodzinnej Warszawie, Weronika Zawistowska znajdzie się po drugiej stronie barykady i spróbuje stanąć na drodze mistrzyniom Polski w wywalczeniu dubletu. - Na pewno nie będziemy się tylko bronić, bo uważam, że nie jesteśmy gorsze od Górnika i mamy szanse powalczyć o zwycięstwo - zapewnia 20-letnia reprezentantka Polski w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja kobieca A

„Ta ostatnia sobota...” chciałoby się zaśpiewać, myśląc o występie Sylwii Matysik w zaplanowanym właśnie na sobotę finale Pucharu Polski. Z zawodniczką Górnika Łęczna, która od nowego sezonu będzie grała w niemieckim Bayerze 04 Leverkusen porozmawialiśmy o klubowej przeszłości i przyszłości, półfinale „na wodzie” oraz pomyśle na pokonanie Czarnych Sosnowiec. - Myślę, że zarówno my, jak i rywalki, zagramy zachowawczo, bo doskonale wiemy, jakie obie drużyny mają umiejętności i że ewentualne odrabianie strat nie będzie łatwe - mówi „Matys”.

Reprezentacja kobieca A

Jest drugą reprezentantką Polski po Sylwii Matysik, która tego lata wyjeżdża z ligi polskiej. – Potrzebowałam zmiany – przekonuje Dominika Grabowska, chociaż decyzja o zagranicznym transferze wcale nie należała do łatwych. Od nowego sezonu 21-letnia pomocniczka będzie reprezentować barwy francuskiego Fleury 91, ale jeszcze w tym ma jeszcze szansę wygrać Puchar Polski z Górnikiem Łęczna.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności