Reprezentacja WU15 | kobiety

Federacja

Wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji odwołane

19.08.2020

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji Polski zostają odwołane. Swoje mecze zgodnie z planem rozegrają jedynie reprezentacja Polski do lat 21 i kadra U-19. Obie drużyny obowiązywać będą jednak wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”.

Reprezentacja kobieca A

Dziesięć najzdolniejszych polskich bramkarek spotkało się w podwarszawskim Pruszkowie na pierwszej takiej konsultacji. Można powiedzieć, że to moment historyczny, ponieważ nigdy wcześniej reprezentacyjne golkiperki i kandydatki na nie, nie trenowały cyklicznie wyłącznie w swoim własnym towarzystwie, bez koleżanek z pola. Projekt GK PRO to jedna z nowych inicjatyw Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja kobieca U-15

– Chciałabym nauczyć moje zawodniczki dobrego podejścia do treningu, intensywności, ciężkiej i systematycznej pracy. Stawiania sobie wysokich celów i dążenia do ich spełnienia – mówi w rozmowie z Łączy nas piłka Paulina Kawalec, nowa selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski do lat 15. Opowiada także o tym, co jest kluczem w pracy z tak młodymi piłkarkami, a także jak zmienił się żeński futbol od momentu, gdy sama grała w Ekstralidze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności