Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

Po tygodniowej przerwie reprezentacyjnej do gry wraca kobieca Ekstraliga. W Krakowie dojdzie do starcia na szczycie tabeli, gdzie zmierzą się dwaj liderzy - AZS UJ podejmie Medyka Konin. Transmisja tego arcyciekawego spotkania na kanale Łączy nas piłka w sobotę od godz. 11:50. Co jeszcze warto wiedzieć przed 5. kolejką?

Reprezentacja kobieca A

Decyzją delegata UEFA wtorkowy mecz pomiędzy Czechami a Polską w ramach eliminacji do kobiecych mistrzostw Europy Anglia 2021 został odwołany z powodu zatrucia pokarmowego zawodniczek reprezentacji Czech. Spotkanie zostanie rozegrane we wrześniu przyszłego roku.

Reprezentacja kobieca A

Średnia wieku kadry reprezentacji Polski powołanej na mecz eliminacji EURO 2021 z Czechami (wtorek, 17:30, TVP Sport) to tylko 23,8 lat. Największe doświadczenie w kwalifikacjach do mistrzostw Europy ma Agnieszka Winczo, dla której te nadchodzące będą już piątymi. Czwarte rozpoczyna Natalia Chudzik, a trzecie Patrycja Balcerzak. Trzy piłkarki biało-czerwonych z największą liczbą spotkań eliminacyjnych na koncie opowiadają m.in. o swoich wspomnieniach związanych z poprzednimi startami w kwalifikacjach do mistrzostw Europy oraz o przewidywaniach przed kolejnymi.

Reprezentacja kobieca A

1354 km dzielą Łęczną od niemieckiego miasteczka Willstätt, w którym swoją siedzibę ma klub Frauen Bundesligi, SC Sand. Właśnie tam przed startem obecnego sezonu i po roku spędzonym w Górniku Łęczna przeniosła się pomocniczka reprezentacji Polski, Patrycja Balcerzak. - Wiedziałam, że zetknę się z inną kulturą, innymi ludźmi, ale nie sądziłam, że będę tak pozytywnie zaskoczona. Tutaj podejście do kobiecej piłki jest inne - mówi w rozmowie z Łączy nas piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności