Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca U-17

Za nieco ponad trzy miesiące minie dokładnie siedem lat od największego sukcesu w historii polskiej piłki kobiecej. W czerwcu 2013 roku reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez selekcjonera Zbigniewa Witkowskiego wywalczyła młodzieżowe mistrzostwo Europy, pokonując w finale 1:0 Szwecję po golu Eweliny Kamczyk. Postanowiliśmy sprawdzić, jak dziś wiedzie się naszym „złotkom”.

Reprezentacja kobieca A

Wróżono jej świetlaną przyszłość. Mogła zrobić karierę na miarę Ewy Pajor. Jej ogromny potencjał szybko dostrzeżono w jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów, ale po roku gry w Turbine Poczdam zerwała więzadła krzyżowe. Kontuzja ta była początkiem końca boiskowej przygody Magdaleny Szaj. Dziś jednak realizuje się w nowej roli i wie, co doradzić młodym piłkarkom.

Reprezentacja kobieca A

29 lat kończy dzisiaj kapitan reprezentacji Polski kobiet – Katarzyna Kiedrzynek. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny filmik z kilkoma świetnymi interwencjami naszej bramkarki z ostatnich meczów ze Szwajcarią, Włochami i Hiszpanią. Oglądamy!

Reprezentacja kobieca A

– Czasem leżałam w łóżku i nie chciałam go opuszczać. Nie odbierałam nawet telefonów od rodziców, bo wiedziałam, że się rozpłaczę – tak wspomina swoje pierwsze miesiące po transferze z Medyka Konin do Paris Saint-Germain. Dziś jest ważną postacią jednej z czołowych drużyn w Europie i reprezentacji Polski. O sile charakteru, pewności siebie i o… niechęci Francuzów do języka angielskiego opowiada Paulina Dudek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności