Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

[EKSTRALIGA KOBIET] Pięć pytań przed rundą wiosenną

05.03.2021

Po 118 dniach przerwy do gry wreszcie wraca kobieca Ekstraliga. Choć za oknami aura jeszcze zimowa, to wiosenne rozgrywki zapowiadają się niezwykle ciekawie. Czy ktokolwiek zdoła dogonić i wyprzedzić Czarnych Sosnowiec w walce o złoty medal? Czy Górnik Łęczna wciąż ma mistrzowskie aspiracje? Na te i wiele innych pytań poznamy odpowiedź w najbliższych miesiącach.

Ekstraliga kobiet

Już w najbliższy weekend na boiska po przerwie zimowej wracają piłkarki Ekstraligi! Co się działo w klubach między rundami? Kto najbardziej szalał na rynku transferowym? Kto najlepiej radził sobie w meczach sparingowych? Przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet w kraju przed startem rundy wiosennej! Miłej lektury!

Reprezentacja kobieca A

Polki nie dały rady wywalczyć premierowego awansu na EURO. Reprezentacja Polski kobiet przegrała w Madrycie z Hiszpanią 0:3 w ostatnim, decydującym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwone zakończyły kwalifikacje na trzecim miejscu w tabeli. Bezpośredni awans wywalczyły Hiszpanki, a w barażach zagrają Czeszki.

Reprezentacja kobieca A

Polskie piłkarki nie dały rady sprawić sensacji i pokonać faworyzowanej Hiszpanii w swoim ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy w Anglii, ale mimo porażki 0:3 pozytywy w występie Polek w Madrycie dostrzega Katarzyna Kiedrzynek. – Presja była duża, a my pokazałyśmy, że potrafimy udźwignąć taki mecz mentalnie – przyznaje kapitan reprezentacji Polski.

Reprezentacja kobieca A

Kobieca reprezentacja Polski przegrała w Madrycie 0:3 z Hiszpanią i zakończyła eliminacje do mistrzostw Europy na trzecim miejscu w grupie. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie grać z tak mocnym rywalem jak równy z równym, ale mimo to próbowaliśmy i z tego jestem zadowolony – mówił po meczu selekcjoner Polek, Miłosz Stępiński.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności