Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

[PIĘĆ PYTAŃ PRZED STARTEM EKSTRALIGI KOBIET] Transmisje z Konina i Rybnika

07.08.2020

Tego lata w Ekstralidze kobiet ruch był niczym na krakowskim targu. Tylu transferów - także tych z zagranicy - dawno nie było w naszej lidze.  Wiele wskazuje na to, że szykuje nam się najbardziej zacięty sezon od lat. I to nie tylko w kwestii walki o mistrzostwo Polski, ale w całej tabeli. Tak samo jak trudno wskazać głównego kandydata do tytułu, tak samo nie można jednoznacznie przewidzieć, kto spadnie z Ekstraligi. Przed nami 22 emocjonujące kolejki, a oto pięć najciekawszych pytań, na jakie warto sobie odpowiedzieć, nim wybrzmi pierwszy gwizdek sezonu 2020/2021.

Ekstraliga kobiet

Zmiany, zmiany, zmiany – to najlepsze podsumowanie tego, co działo się przed rozpoczęciem sezonu w kobiecej Ekstralidze. W nowej odsłonie rozgrywek jeden mecz w każdej kolejce pokaże TVP Sport. Oprócz nowego nadawcy telewizyjnego Ekstraliga zyskała także nową oprawę graficzną. Poza tym po raz pierwszy w historii miał miejsce proces licencyjny na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ale przede wszystkim do wielu emocjonujących roszad kadrowych doszło w samych klubach. Trenerzy zgodnie powtarzają, że tak aktywnego okienka transferowego nie było jeszcze chyba nigdy! Kadry, sparingi, transfery, wypowiedzi – przygotowaliśmy Skarb Kibica Ekstraligi na nadchodzący sezon, który startuje już 8 sierpnia!

Ekstraliga kobiet

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Telewizja Polska mają przyjemność poinformować o zawarciu umowy dotyczącej Ekstraligi kobiet. TVP przeprowadzi transmisję na antenie TVP Sport z jednego spotkania w każdej kolejce. Kontrakt będzie obowiązał przez trzy kolejne sezony (2020/21-2022/23).

Reprezentacja kobieca A

Dominika Grabowska oraz Sylwia Matysik, zawodniczki Górnika Łęczna, zmieniają barwy klubowe i wyjeżdżają za granicę. Dominika od nowego sezonu będzie reprezentować francuskie pierwszoligowe FC Fleury, a Sylwia – niemiecki Bayer Leverkusen. Zapytaliśmy dziewczyny, jak podsumują swój ostatni sezon w Górniku, czego spodziewają się po wyjeździe oraz jakie są ich cele na najbliższe mecze reprezentacji.

Reprezentacja kobieca A

Wyjaśniła się przyszłość Emilii Zdunek. Reprezentantka Polski przedłużyła umowę z hiszpańską Sevillą FC o kolejny rok. – Aklimatyzacja za mną, więc mój drugi sezon w Hiszpanii na pewno będzie lepszy – zapowiada 27-letnia pomocniczka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności