Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[WYWIAD] Piotr Nowak: Nie wierzymy w sukces kobiecej piłki w Polsce

17.09.2017

Na jednym z treningów reprezentacji Polski kobiet, przebywającej na zgrupowaniu w Lublinie, pojawili się szkoleniowcy, którzy biorą udział w kursie UEFA Pro. Obserwowali i oceniali oni warsztat selekcjonera biało-czerwonych Miłosza Stępińskiego, który również jest w trakcie zdobywania najwyżej trenerskiej licencji. Wśród nich był m.in. Piotr Nowak, prowadzący obecnie Lechię Gdańsk, a wcześniej przez wiele lat pracujący w Stanach Zjednoczonych. - Nie wahałbym się, gdybym dostał ofertę pracy w drużynie kobiecej - przyznaje w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja kobieca A

„Presja” to słowo, którego bardzo często używał ostatnio trener reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński. Od czasu gdy przejął stery w kadrze – na jeden mecz przed zakończeniem przegranych już kwalifikacji mistrzostw Europy – jego drużyna nie rozgrywała meczów o stawkę. W piątek biało-czerwone zagrały pierwsze takie spotkanie. Wynik usatysfakcjonował wszystkich, ale trener dostrzega elementy, które trzeba jeszcze poprawić.

Reprezentacja kobieca A

W pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski kobiet pokonała Białoruś 4:1. Podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego udanie zainaugurowały kampanię, której stawką jest wyjazd do Francji, lecz przed nimi jeszcze długa droga. – Znamy swoje możliwości, w drużynie jest duży potencjał – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Agnieszka Winczo.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży