Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[KADRA KOBIET] Z Albanią bez Pauliny Dudek

20.11.2017

Pech o nazwie kontuzje nie opuszcza zawodniczek reprezentacji Polski, które w poniedziałek rozpoczynają zgrupowanie przed wyjazdowym meczem eliminacji mistrzostw świata z Albanią. Już w pierwszy dzień selekcjoner Miłosz Stępiński musiał odesłać do domu Paulinę Dudek.

Reprezentacja kobieca A

W klasyku ligi francuskiej Paris Saint-Germain Katarzyny Kiedrzynek pokonał w Marsylii 5:2 Olimpique. Na zawodniczki na dworcu w Paryżu czekała duża grupa szczęśliwych kibiców, z którymi nasza bramkarka odbyła taniec radości. W Bundeslidze w pierwszym składzie Wolfsburga wyszła Ewa Pajor i zdobyła bramkę. W drugiej lidze niemieckiej do siatki trafiały Agnieszka Winczo i Julia Matuschewski. Z kolei w kraju znów szalała Ewelina Kamczyk. Jak przed przerwą na zgrupowanie reprezentacji na ligowych boiskach radziły sobie reprezentantki Polski?

Aktualności

Przygotowanie mentalne, gra w defensywie, ośrodki szkolenia - to tylko kilka problemów piłki nożnej kobiet, o których dyskutowano na konferencji dla trenerów kobiecych drużyn narodowych zorganizowanej przez UEFA w Amsterdamie. W konferencji wzięli udział szkoleniowcy z 55 europejskich federacji, w tym selekcjoner reprezentacji Polski Miłosz Stępiński oraz dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Stefan Majewski.

Reprezentacja kobieca A

W hicie Serie A Brescia pokonała 4:2 Fiorentinę. Cały mecz rozegrała Katarzyna Daleszczyk, która zaliczyła asystę, a pół godziny wracająca po urazie Aleksandra Sikora. W spotkaniu na szczycie ligi francuskiej PSG Katarzyny Kiedrzynek wygrało 3:1 z Montpellier. Na zapleczu Bundesligi do siatki trafiały Agnieszka Winczo i Julia Matuschewski. W Ekstralidze z kolei po dwa gole strzeliły Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk, Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka i Klaudia Lefeld. Sprawdzamy, jak w weekend na ligowych boiskach radziły sobie reprezentantki Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży