Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Polki poznały rywalki w kwalifikacjach mistrzostw Europy

21.02.2019

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie grup kwalifikacji mistrzostw Europy kobiet, które w 2021 roku odbędą się w Anglii. Podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego trafiły do grupy D i przyjdzie im rywalizować z Hiszpanią, Czechami, Mołdawią i Azerbejdżanem. Eliminacje do turnieju będą trwały od 26 sierpnia 2019 roku do 22 września 2020 roku. Baraże zaplanowano na 19 i 27 października 2020 roku.

Ekstraliga kobiet

Nie szalały kluby Ekstraligi na rynku transferowym w przerwie zimowej, chociaż blisko dokonania poważnego wzmocnienia był Górnik Łęczna. Mistrzynie Polski są kandydatem do obrony tytułu, ale po piętach będą im deptać mające za sobą obiecujące wyniki w meczach kontrolnych Medyk Konin oraz Czarni Sosnowiec. Równie ciekawie powinno być w walce o pierwszą szóstkę, ale i o utrzymanie. Sparingi, transfery, komentarze trenerów – sprawdziliśmy, co słychać w ekstraligowych drużynach na moment przed inauguracją wiosny!

Reprezentacja kobieca A

Strzelały aż miło! W miniony weekend na listę strzelczyń w barwach niemieckich zespołów wpisały się cztery Polki. Trzy z nich trafiały w jednym spotkaniu. Do gry po wielu miesiącach leczenia kontuzji wróciła Silvana Chojnowski. – Nie było widać, że miała tak długą przerwę – powiedziała Łączy nas piłka Julia Matuschewski, która w niedzielę wystąpiła przeciwko niej.

Reprezentacja kobieca A

Osiem zawodniczek z klubów zagranicznych powołał selekcjoner reprezentacji Polski kobiet, Miłosz Stępiński, na turniej towarzyski Algarve Cup, który odbędzie się w dniach 27 lutego – 6 marca w Portugalii. Biało-czerwone zagrają 1 marca z Hiszpanią w Lagos, 4 marca z Holandią w Parchal oraz 6 marca w spotkaniu o miejsce w turnieju.

Reprezentacja kobieca A

Nagroda Ewy Pajor, radość Katarzyny Kiedrzynek z ultrasami PSG, wielkie wydarzenie w hiszpańskim Pucharze Królowej, promocja kobiecej piłki rodem z Manchesteru, a także wiadomość z Turcji od Medyka Konin. Usiądźcie wygodnie w fotelach i sprawdźcie, co działo się w świecie kobiecej piłki w mijającym tygodniu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności