Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[RAPORT KADROWICZKI] Pajor nie zwalnia tempa, asysta Sikory, 90 minut Dudek i Daleszczyk

22.10.2018

Już 9 goli po czterech kolejkach Bundesligi ma na koncie Ewa Pajor. Kolejne 90 minut w barwach Sassuolo rozegrała Katarzyna Daleszczyk. Jej klub pokonał 4:0 Bari i jest na pozycji wicelidera Serie A. W takim samym stosunku Juventus Aleksandry Sikory pokonał Romę, a Polka zaliczyła asystę. Sprawdzamy, jak miniony weekend na ligowych boiskach radziły sobie nasze kadrowiczki.

Reprezentacja kobieca A

Była częścią złotej drużyny, która w 2013 roku sięgnęła po młodzieżowe mistrzostwo Europy. Później przez kontuzje jej kariera mocna wyhamowała. Aż nadszedł sezon 2017/2018, w którym zgarnęła wszystko, co było do zgarnięcia, po czym nieoczekiwanie odeszła z mistrzowskiego Górnika Łęczna. O urazach od stóp do głów, dylematach w kwestii wyjazdu zagranicę i o… szpitalnej spelunie w rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada napastniczka reprezentacji Polski i Czarnych Sosnowiec, Dżesika Jaszek.

Ekstraliga kobiet

Ekstraliga kobiet nabiera tempa. Piłkarki w ciągu jednego tygodnia rozegrają trzy ostatnie kolejki rundy jesiennej. Najciekawszym meczem weekendu będzie starcie o miejsce na podium Medyka Konin z AZS PWSZ Wałbrzych, ale kibice poznają też odpowiedzi na inne ciekawe pytania. Kto awansuje do czołowej szóstki, a kto wyląduje w strefie spadkowej?

Ekstraliga kobiet

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyka Konin 3:2 i zostały jedynym niezwyciężonym zespołem w Ekstralidze kobiet. Sporo nerwów stracili kibice Czarnych Sosnowiec, ale ostatecznie wicemistrzynie Polski wyszarpały zwycięstwo w Łodzi i awansowały na drugie miejsce w tabeli. Ślubny prezent swojemu trenerowi sprawiły piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży