Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 utrzymała dwa punkty przewagi nad Bułgarią w swojej grupie eliminacji do UEFA EURO U-21. Stało się tak dzięki remisowi 1:1. Biało-czerwoni zdobyli punkt, choć mogli przegrać, bo do przerwy prowadzili goście. Drużyna Czesława Michniewicza odpowiedziała bramką Bartosza Bidy. Bida w samej końcówce stanął przed szansą na drugiego gola, tyle że jego strzał został zablokowany.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Przed nami bardzo ważne spotkanie. Przegraliśmy istotne starcie z Serbią, przez co szanse na pierwsze miejsce są niewielkie. Liczymy na dobry mecz w naszym wykonaiu, lepszą postawę niż przeciwko Serbom. Mam nadzieję, że pokażemy dobrą piłkę i że zadowolimy kibiców – powiedział trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz o meczu z Bułgarią (wtorek, godz. 18), dla którego najbliższy pojedynek w eliminacjach UEFA Euro U-21 będzie ostatnim w roli szkoleniowca młodzieżówki.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Robert Gumny w niedzielę opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21 odbywające się w Gdańsku. Obrońca kadry młodzieżowej w piątkowym meczu z Serbią został napomniany żółtą kartką, która wykluczyła go z występu w kolejnym meczu. W związku z tym Gumny powrócił do klubu, gdzie dołączy do drużyny. Biało-czerwoni zagrają natomiast z Bułgarią 13 października o godz. 18:00 w Gdyni.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– To było bardzo trudne spotkanie, ale przegraliśmy po prostym błędzie, którego absolutnie można było uniknąć. Niestety nie udało nam się zdobyć bramki. Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji w pierwszej połowie. W drugiej były momenty, które można było zamienić na gola, ale tego nie udało się wykonać. To dla nas bardzo smutny wieczór, bo przegraliśmy bardzo ważny mecz. Sytuacja w tabeli jest teraz skomplikowana. Nic do końca nie zależy do nas. Przed nami dwa spotkania, trzeba zrobić wszystko, żeby jak najlepiej zagrać mecz z Bułgarią. Potem musimy spojrzeć w tabelę, bo wiele zmieniło się po tej naszej porażce – powiedział trener Czesław Michniewicz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności