Reprezentacja U21 | mężczyźni

Aktualności

[EURO PIĄTKA] Debiut Rumunii, drybler Ceballos i polskie wieże

25.06.2019

Ile było bezbramkowych remisów w fazie grupowej młodzieżowych Mistrzostw Europy? Czy reprezentacja Rumunii do lat 21 występowała kiedykolwiek w turnieju piłkarskim na Igrzyskach Olimpijskich? Kto najlepiej dryblował w fazie grupowej? Czym wyróżnili się Mateusz Wieteska i Krystian Bielik? Jaka jest średnia bramek po rozegraniu fazy grupowej? Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń turnieju przed decydującymi spotkaniami.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Jednym z największych zwycięzców mistrzostw Europy U-21 w naszej reprezentacji jest z pewnością Krystian Bielik. – Spodziewałem się, że o Krystianie będzie kiedyś tak głośno. Szkoda tylko, że ten turniej dla niego i naszej kadry już się skończył – mówi Łączy Nas Piłka Dawid Dębowski, pierwszy trener Krystiana w Górniku Konin.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Nie takiego wyniku w meczu z Hiszpnią na UEFA Euro U-21 spodziewał się kapitan polskiego zespołu, Szymon Żurkowski. Pomocnik, który zamienia Górnika Zabrze na Fiorentinę po porażce biało-czerwonych (0:5) na zakończenie fazy grupowej włoskiego turnieju był wyraźnie przygnębiony i z trudem docierało do niego, że to już koniec istnienia drużyny Czesława Michniewicza.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski U-21 przegrała 0:5 z Hiszpanią i zakończyła przygodę na mistrzostwach Europy we Włoszech. Na listę strzelców wpisali się: Pablo Fornals, Mikel Oyarzabal, Fabian Ruiz, Dani Ceballos i Borja Mayoral. Prezentujemy bramki z tego spotkania.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W sobotę młodzieżowi reprezentanci Polski pożegnali się z UEFA EURO U-21, które były rozgrywane we Włoszech. Po pokonaniu Belgii (3:2) i gospodarzy (1:0) w ostatnim meczu przyszła bolesna porażka z Hiszpanią (0:5). Pomimo sześciu zdobytych punktów biało-czerwoni nie zdołali awansować do półfinałów i na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jednak kilka indywidualności w składzie Czesława Michniewicza zdecydowanie wyróżniło się w trakcie mistrzostw.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W sobotę reprezentacja Polski do lat 21 pożegnała się z młodzieżowymi Mistrzostwami Europy. Po zwycięstwach z Belgią (3:2) i Włochami (1:0) przyszła wysoka porażka z Hiszpanią (0:5). W każdym z trzech spotkań w pełnym wymiarze czasowym wystąpił środkowy obrońca, Mateusz Wieteska.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W sobotę reprezentacja Polski do lat 21 pożegnała się z młodzieżowymi Mistrzostwami Europy. Po zwycięstwach z Belgią (3:2) i Włochami (1:0) przyszła wysoka porażka z Hiszpanią (0:5). Pomimo tego wyniku Kamil Grabara należał nie tylko do najlepszych zawodników Czesława Michniewicza, ale i całego turnieju.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności