Reprezentacja U20 |

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Medal, czwarte miejsce i triumf nad Brazylią – Polacy na mistrzostwach świata do lat 20

21.02.2019

W maju na polskich boiskach rozpoczną się mistrzostwa świata do lat 20. Oczy kibiców zwrócone będą na imprezę, w której niegdyś występowali tacy zawodnicy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Andres Iniesta, Antoine Griezmann czy Gerarad Pique. Biało-czerwoni zagrają w turnieju finałowym po raz piąty. Jak radzili sobie w poprzednich czterech udziałach?

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Muzyka, a dokładniej polski rap to tylko jedna z jego pasji. Poznajcie bliżej Tymoteusza Puchacza, reprezentanta Polski U-20, piłkarza pierwszoligowego GKS-u Katowice. To kluczowa postać w zespole trenera Jacka Magiery, przygotowująca się do FIFA Mistrzostw Świata U-20, które odbędą się w tym roku w Polsce. – To będzie najważniejsza impreza w naszym życiu – podkreśla Puchacz.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Od momentu wprowadzenia tego turnieju w 1977 roku ponad 13 milionów widzów na całym świecie obejrzało na stadionach rywalizację w ramach Mistrzostw Świata FIFA U20. Od 23 maja w Polsce kibice znów będą mieli możliwość zobaczyć w akcji największe talenty światowej piłki. Arenami turnieju będą: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Lublin i Tychy.

Aktualności

Do drugiego najważniejszego mundialu w międzynarodowym futbolu pozostało już tylko sto dni i właśnie zakończyły się eliminacje w Afryce oraz Ameryce Południowej, które wyłoniły ostatnich finalistów. W mistrzostwach świata rozgrywanych w Polsce (23.05-15.06) kibice zobaczą wielu utalentowanych piłkarzy oraz interesujące zespoły – przedstawiamy je na „Łączy Nas Piłka”. Losowanie grup już 24 lutego w Gdyni.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Dla mnie szczęście to brak strachu. I tego strachu nie może być w zespole, wokół drużyny. Potrzebujemy zawodników pewnych siebie, pewnych tego, że dobrze się pokażą. Będę im powtarzał, że dla niektórych ten turniej może być drogą do wielkiej kariery, a dla innych ostatnie mistrzostwa w kadrze – pisze Jacek Magiera dla „Łączy Nas Piłka”. Za sto dni prowadzona przez niego reprezentacja Polski do lat 20 rozegra swoje pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Świata FIFA U-20.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności