Reprezentacja U20 |

FORTUNA I Liga

[WYWIAD] Wojciech Kowalewski: Lubię wyzwania i sytuacje, które nie należą do łatwych

27.12.2019

– Wiem, na co się piszę i uważam, że jest to gra warta świeczki. Wychodzę z założenia, że każdego stać na rzeczy łatwe. Sztuką jest radzenie sobie z trudnościami – mówi Łączy Nas Piłka Wojciech Kowalewski. Były reprezentant Polski w ostatnich latach działa w piłce na wielu płaszczyznach – założyciel „Akademii 2012”, działacz sportowy, ekspert telewizyjny, członek sztabu reprezentacji U-20 i Legii Warszawa. Od niedawna jest zaś prezesem Stomilu Olsztyn.

Aktualności

W magazynie Młoda Polska podsumowujemy październik i listopad w wykonaniu młodzieżowych reprezentacji Polski i zaglądamy do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Ze zmiennym szczęściem turnieje eliminacyjne do mistrzostw Europy kończyły kadry U-17 i U-19, natomiast zespół U-21 na półmetku zmagań plasuje się na drugiej lokacie w swojej grupie. Pierwsze oficjalne mecze rozegrała reprezentacja U-15, z kolei reprezentacja do lat 20 w meczach Turnieju Ośmiu Narodów pokazała, że potrafi grać z silnymi rywalami. Jesienne granie zakończyła również Centralna Liga Juniorów – w związku z tym prezentujemy najlepszą jedenastkę rundy i najpiękniejsze gole pierwszej części sezonu.

Ekstraklasa

Najwięcej swoich atutów pokazuje, kiedy ma piłkę przy nodze. Wtedy daje się poznać jako piłkarz zaawansowany technicznie. Od kilku miesięcy gra w PKO Ekstraklasie, nigdy wcześniej nie miał styczności z polskim futbolem w wydaniu ligowym, bo wychował się i grał w Niemczech. – Może imponować sposób w jaki radzi sobie z przyjęciem piłki kierunkowej – wymienia jeden z ofensywnych walorów Davida Kopacza trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Jakub Kiwior jest podstawowym obrońcą reprezentacji U-20 i jesienią zagrał we wszystkich spotkaniach kadry trenera Jacka Magiery. – Na początku w kadrze zaskoczyło mnie to, że graliśmy trójką w defensywie i dostałem pozwolenie, by podłączać się do akcji ofensywnych. Trenerzy wręcz powiedzieli, że mam tak grać, jeśli czuję się na siłach. Pasuje mi taki styl gry – przyznaje stoper MSK Żylina ze słowackiej ekstraklasy.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Bramka Dawida Kurminowskiego w 90. minucie spotkania z Norwegią dała Polsce remis w towarzyskiej potyczce reprezentacji U-20. – Czasami tak to jest w piłce, że masz sytuacje, ale nie strzelasz goli. Trzeba jednak wierzyć do samego końca, że się uda. Mi wierzyliśmy, zdobyliśmy bramkę w 90. minucie, mamy remis, jest z tego powodu lekki niedosyt, ale mogliśmy przecież przegrać – ocenił spotkanie napastnik.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Mimo kilku dobrych okazji, w tym sytuacji sam na sam Dawida Kurminowskiego, reprezentacja Polski do lat 20 strzeliła tylko jednego gola, choć dopiero w ostatniej minucie. W towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Bytowie, drużyna Jacka Magiery przegrywała 0:1 po golu z rzutu karnego, lecz zdołała doprowadzić do remisu dzięki asyście Karola Czubak i bramce Dawida Kurminowskiego. To był ostatni pojedynek biało-czerwonych w tym roku.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności