Reprezentacja U20 |

Reprezentacja młodzieżowa U-20

[MŚ U-20] Europa rządzi na mundialu. Ukraina prawie jak Serbia

18.06.2019

Mundial do lat 20 w Polsce przeszedł już do historii. Z wielu względów zapisze się w annałach rozgrywek młodzieżowych. Frekwencja, strzeleckie popisy, taktyczne nowinki – to czynniki, które powodują, że turniej rozgrywany nad Wisłą będzie długo pamiętany. Ale znakiem firmowym mistrzostw świata U-20, nie tylko tych ostatnich, są niespodziewane rozstrzygnięcia.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Bez Polski i bez Polaków nie przeżywalibyśmy tak wielu emocji – podkreśla z uznaniem prezydent FIFA, podsumowując przed kamerą „Łączy nas piłka” mistrzostwa świata FIFA U-20 2019. Młodzieżowy mundial, zorganizowany przez PZPN wspólnie za takimi miastami jak Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy, okazał się wielkim sukcesem. – Ten turniej był niesamowity – mówi Gianni Infantino. Posłuchajcie zresztą sami!

Aktualności

W sensacyjnym finale Mistrzostw Świata FIFA U-20 2019 na stadionie w Łodzi Ukraina triumfowała nad Koreą Południową (3:1), choć to jej rywale już w czwartej minucie strzelili gola. Bohaterem ostatniego spotkania polskiego mundialu młodzieżowego okazał się Władysław Supriaha, zdobywca dwóch bramek.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Sobotni finał mistrzostw świata do lat 20 w Łodzi (godz. 18:00) może rozstrzygnąć się w... sferze mentalnej. Ten aspekt wysuwa się bowiem na pierwszy plan, jeśli chodzi o siłę finalistów. Nie bez znaczenia będzie także umiejętność zatrzymania błyskotliwego Lee Kang-ina, gwiazdy tego turnieju, przez ukraińskich obrońców. Z kolei odpowiedzią zespołu Ołeksandra Petrakowa na popisy nowego idola Azjatów będzie kolektyw, który stanowi największą wartość Ukraińców.

Aktualności

W poczuciu dobrze wypełnionego zadania, ale także z małym niedosytem opuściły nasz kraj dwie ostatnie afrykańskie reprezentacje. Senegal i Mali odpadły z turnieju po emocjonujących spotkaniach, zwłaszcza ci pierwsi mogą mieć trochę żalu, że nie udało im się powtórzyć wyniku z 2015 roku, gdy znaleźli się w najlepszej czwórce. – Nie mamy jednak absolutnie do nikogo pretensji. To my nie wykorzystaliśmy trzech rzutów karnych. Awans był w naszych rękach. Rzuty karne to loteria, ale także kwestia techniczna. My ich nie strzelaliśmy. Na pewno nie powinniśmy się wstydzić tego wyniku. Daliśmy z siebie wszystko, może zabrakło koncentracji – analizował pożegnalny mecz w Polsce trener reprezentacji Senegalu, Youssouph Dabo.

Aktualności

Dla Ekwadoru już sam awans do ćwierćfinału rozgrywanego w Polsce mundialu drużyn U-20 był sporym sukcesem, a co dopiero fakt, że przedstawiciele Ameryki Południowej powalczą o medale. Dziś Ekwadorczycy zmierzą się z Koreą Południową (początek spotkania o godz. 20:30 w Lublinie) i zamierzają napisać kolejny rozdział historii, której początek ma źródło jeszcze w eliminacjach strefy południowoamerykańskiej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności