Reprezentacja U20 |

Reprezentacja młodzieżowa U-20

[WYWIAD] Jacek Magiera: Rozwój to słowo-klucz tej kadry

14.10.2019

– Celem dla tej drużyny jest indywidualny rozwój każdego zawodnika. Liczy się tylko to, by jak najwięcej piłkarzy z tej kadry, trafiło najpierw do młodzieżówki, a z czasem do pierwszej drużyny narodowej – podkreśla Jacek Magiera. W trakcie ostatniego zgrupowania prowadzona przez niego kadra wygrała na wyjeździe z Niemcami (4:3) i w poniedziałek w Kaliszu uległa Holandii (1:2).

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W Kaliszu reprezentacja Polski do lat 20 uległa Holandii w czwartym spotkaniu Turnieju Ośmiu Narodów. Biało-czerwoni do przerwy przegrywali dwoma bramkami, ale w drugiej części dominowali, odrobili część strat po pięknym golu Tomasza Makowskiego i mieli swoje szanse, by wywalczyć remis. Mecz oglądał komplet publiczności.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W czwartym meczu Turnieju Ośmiu Narodów reprezentacja Polski zmierzy się w Kaliszu z Holandią (godz. 17, transmisja TVP Sport). – To świetny zespół, który gra powtarzalnie. Naszym zadaniem jest potwierdzić dobrą dyspozycję z meczu z Niemcami. Cieszymy się, że spotkanie obejrzy komplet publiczności i pokaże je telewizja. To najlepsza promocja dla tych młodych ludzi – uważa Jacek Magiera, trener reprezentacji Polski U-20.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W poniedziałek w Kaliszu reprezentacja Polski do lat 20 rozegra spotkanie z Holandią w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. W kadrze Jacka Magiery zaszła jedna zmiana: w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Hajdy (Stomil Olsztyn) powołany został Łukasz Łakomy (Legia Warszawa).

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– To był bardzo ekscytujący mecz, bardzo dobry z jednej i drugiej strony. Do przerwy lepsi byli rywale, ale w drugiej połowie pokazaliśmy, że potrafimy grać składnie, z polotem i skutecznie. Ta wygrana cieszy – mówi Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski U-20 po wyjazdowej wygranej 4:3 (2:3) z Niemcami.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W wielkim stylu reprezentacja Polski do lat 20 pokonała Niemców w trzecim spotkaniu Turnieju Ośmiu Narodów. Strzelanie dla biało-czerwonych rozpoczął już po kilkunastu sekundach Tomasz Makowski, a później, choć przegrywali nawet 1:3, to drużynie Jacka Magiery zwycięstwo dali Marcel Zylla, Dawid Kurminowski i w samej końcówce Łukasz Poręba!

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Podczas drugiego w tym sezonie zgrupowania reprezentacja Polski U-20 zmierzy się w turnieju Ośmiu Narodów z Niemcami i Holandią. – W naszej kadrze zawodnicy mają się rozwijać, uczyć, rywalizować, pracować na odpowiednim poziomie i oczywiście wygrywać – podkreśla Tomasz Łuczywek, asystent selekcjonera kadry U-20, która dziś o godzinie 18:00 zagra w Norderstedt z Niemcami.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności