Reprezentacja U20 |

PKO Ekstraklasa

Warta stawia na młodzieżowych reprezentantów Polski. „Mamy na nich plan”

04.02.2021

Warta jesienią miała problem z obsadzeniem pozycji młodzieżowca. Najczęściej w tej roli występował Aleks Ławniczak, kilkaset minut na boisku spędził Daniel Bielica, swoje szanse dostał Kajetan Szmyt. Trenerowi Piotrowi Tworkowi ewidentnie brakowało konkurencji wśród zawodników młodego pokolenia. Wiosną ma się to zmienić – beniaminek PKO Ekstraklasy zdecydował się postawić m.in. na Mateusza Sopoćkę oraz Macieja Żurawskiego.

PKO Ekstraklasa

Bartłomiej jest najmłodszym przedstawicielem piłkarskiej rodziny Wdowików. Jego ojciec grał w Górniku Siersza, brat Tomasz występował w ówczesnej drugiej lidze w Przeboju Wolbrom, on z kolei zaszedł do ekstraklasy. Droga ta zaczęła się w Olkuszu, prowadziła przez Chorzów, Opole, dobiegła końca w Jagiellonii Białystok. A to wcale nie musi być kres ścieżki piłkarza, którego uważa się za „najlepszą lewą nogę w mieście”.

PKO Ekstraklasa

Trwający sezon PKO Ekstraklasy jest szczególny dla Kacpra Chodyny, który dopisuje sobie kolejne minuty w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Zagłębia Lubin. Wybił się z Iny, a rozwijał w Światowidzie. Będąc młodym chłopcem, przestraszył się, jakie perspektywy czekają go w... Milanie, dlatego robił wszystko, żeby słabo wypaść w meczu testowym.

PKO Ekstraklasa

Stał z boku, później dojrzewał, ciężko pracował, a swoją konsekwencją zaszedł daleko – to znaczy najwyżej, jak się da w polskiej piłce, czyli do PKO Ekstraklasy. Tak charakteryzują Aleksa Ławniczaka jego trenerzy z wczesnych lat gry w Warcie Poznań. W tej Warcie Ławniczak pisze swoją i klubu historię: jest pierwszym strzelcem gola dla „Zielonych” po powrocie w szeregi ekstraklasowiczów. Droga, jaką pokonał, by się tu znaleźć, to dowód, że w piłce trzeba na swoją szansę poczekać i potrafić ją wykorzystać.

PKO Ekstraklasa

LZS-owy turniej „Piłkarska kadra czeka” otworzył Adrianowi Benedyczakowi drogę do Pogoni Szczecin i ekstraklasy. Wymowne, że nazwa tego turnieju w pewnym sensie napisała późniejszą historię piłkarza, który szybko wylądował w młodzieżowej reprezentacji Polski. W tejże kadrze, przechodząc szczebel po szczebelku, zbierał doświadczenie przez kilka lat.

PKO Ekstraklasa

Mirosław Praszelik w przeszłości był piłkarzem Górnika Zabrze. Grał nawet w ekstraklasie, do której po latach trafił także jego syn Mateusz. 19-letni przedstawiciel rodziny Praszelików występuje w Śląsku Wrocław, gdzie zbiera doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a te – mimo młodego wieku – ma już całkiem spore. Bo to choćby mistrzostwo Polski seniorów, występy w każdej reprezentacji młodzieżowej od U-15, gra w młodzieżowej Lidze Mistrzów, 1. miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów...

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności