Reprezentacja U20 |

PKO Ekstraklasa

[MŁODZIEŻ EKSTRAKLASY] Mateusz Praszelik – śląski charakter, piłkarskie geny

17.09.2020

Mirosław Praszelik w przeszłości był piłkarzem Górnika Zabrze. Grał nawet w ekstraklasie, do której po latach trafił także jego syn Mateusz. 19-letni przedstawiciel rodziny Praszelików występuje w Śląsku Wrocław, gdzie zbiera doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a te – mimo młodego wieku – ma już całkiem spore. Bo to choćby mistrzostwo Polski seniorów, występy w każdej reprezentacji młodzieżowej od U-15, gra w młodzieżowej Lidze Mistrzów, 1. miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów...

Federacja

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji Polski zostają odwołane. Swoje mecze zgodnie z planem rozegrają jedynie reprezentacja Polski do lat 21 i kadra U-19. Obie drużyny obowiązywać będą jednak wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”.

Federacja

W związku z podjętymi decyzjami UEFA z 17 czerwca br., dotyczącymi zmian w rozgrywkach młodzieżowych UEFA w sezonie 2020/2021 (rezygnacja z eliminacji MME U-18: rocznik 2003) spowodowanymi pandemią COVID 19, Departament Szkolenia i Rozgrywek Narodowych PZPN informuje o zmianach na stanowiskach trenerów reprezentacji młodzieżowych mężczyzn od 1 lipca 2020. Zostały one zatwierdzone przez Zarząd PZPN na czwartkowym posiedzeniu.

PKO Ekstraklasa

Kamil Piątkowski już jako nastolatek musiał opuścić rodzinne strony i przenieść się kilkaset kilometrów dalej, by uczyć się piłkarskiego abecadła. I choć w Zagłębiu Lubin był blisko pierwszej drużyny, to występu w PKO Ekstraklasie w barwach „Miedziowych” się nie doczekał. Taką szansę dostał w Rakowie Częstochowa, w którym regularnie zbiera minuty na boiskach ekstraklasy.

FORTUNA 1. Liga

– Dla rozwoju młodego piłkarza lepiej być podstawowym zawodnikiem w pierwszej lidze niż wchodzącym na zmiany w ekstraklasie. Dlatego zdecydowałem się na wypożyczenie do Chrobrego Głogów, zwłaszcza że trener czekał na moją decyzję do ostatniego dnia okna transferowego – podkreśla Adrian Benedyczak, 20-letni napastnik Chrobrego i reprezentacji Polski U-20.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności