Reprezentacja U20 |

Reprezentacja młodzieżowa U-20

[WYWIAD] Jacek Magiera: Moi zawodnicy trafili dwie szóstki w totolotka

14.12.2018

– Zawodnicy z rocznika 1999 trafili dwie szóstki w totolotka. Pierwszą, gdy okazało się, że mundial zostanie rozegrany w Polsce. Druga to przepis, że w każdej drużynie ekstraklasy musi grać młodzieżowiec. Pytanie, jak tą wygraną zainwestują. Czy wydadzą te „pieniądze” dobrze i to popchnie ich do dalszej kariery, czy, jak wielu milionerów, roztrwonią taki majątek – mówi Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji do lat 20 przygotowujący drużynę do przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA, które odbędą się w Polsce.

Aktualności

– Możliwe, że niektórzy zawodnicy, którzy wezmą udział w młodzieżowych mistrzostwach świata pewnego dnia zagrają w Realu Madryt, Barcelonie czy Bayernie Monachium. I będą wspominać Polskę mówiąc, że „tam to się dla mnie zaczęło”. To dla nich i dla kraju organizującego turniej ogromna szansa – mówi Lukas Podolski, mistrz świata z 2014 roku i 130-krotny reprezentant Niemiec w wywiadzie dla FIFA.com.

Federacja

W piątek FIFA zaprezentowała oficjalne logo Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, jak również szczegółowy harmonogram meczów. Najwięcej, bo aż 10 spotkań zostanie rozegranych w Łodzi. Młodzieżowy turniej, w którym wezmą udział 24 drużyny z całego świata odbędzie się w dniach 23 maja – 15 czerwca w sześciu polskich miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi oraz Tychach.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Jest jednym z liderów reprezentacji młodzieżowej Jacka Magiery. Po meczu z Ukrainą Tymoteusz Puchacz opuszczał boisko w doskonałym nastroju, bo Polska pokonała trzecią reprezentację Mistrzostw Europy. Nasz rozmówca przyczynił się do tego wyniku, a mógł wpisać się również na listę strzelców, co nie jest jego podstawowym boiskowym zadaniem.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Biało-czerwoni wygrali z Ukrainą 2:1, a po meczu trener naszych rywali nie był skory do rozmów z dziennikarzami, trener Jacek Magiera wprost przeciwnie – analizował na chłodno przygotowania drużyny na kilka miesięcy przed mistrzostwami świata do lat 20. – Zbliżamy się do tego, by kadra była stabilna. Szukamy i cały czas jeszcze będziemy szukać piłkarzy. Trzon reprezentacji jest, ale chcemy jeszcze cały czas kadrę wzmacniać – powiedział po meczu trener Magiera.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Nie żałowali przyjścia na stadion kibice w Bielsku-Białej. Reprezentacja Jacka Magiery rozgrzewała fanów przez pełne 90 minut, a co najważniejsze pokonała silną drużynę Ukrainy 2:1. Mecz ten był jednym z etapów przygotowań przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata U-20, w których obie reprezentacje zagrają.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży