Reprezentacja U20 |

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Na 37 dni przed rozpoczęciem turnieju, Fernando Morientes, były zawodnik m.in. Realu Madryt oraz  Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, odwiedzili Łódź, która będzie areną dziesięciu meczów mistrzostw, w tym spotkania otwarcia i finału.

Wywiady

Występ w finałach mistrzostw świata do lat 20 w 1981 roku w Australii otworzył Janowi Urbanowi drzwi do poważnej kariery. Tamten turniej nie ułożył się po myśli biało-czerwonych, którzy pechowo nie wyszli z grupy, ale kilku zawodników, w tym późniejszy autor hat-tricka dla Osasuny Pampeluna w meczu z Realem Madryt na Santiago Bernabeu, pokazało się szerszej widowni. Pięć lat po starcie w MŚ U-20 Urban zagrał w reprezentacji Polski seniorów już w dorosłym mundialu.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Do pierwszego kwietnia reprezentacje biorące udział w Mistrzostwach Świata FIFA do lat 20 w Polsce mogły zgłaszać listę maksymalnie 50 zawodników z których ostatecznie selekcjonerzy będą powoływać 21-osobowe kadry na turniej. Poniżej lista piłkarzy wybranych przez Jacka Magierę, trenera reprezentacji Polski U-20.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Wiem już, że będę mocno przeżywał to spotkanie. Bo to zawsze porażka, chyba spać w nocy nie będę. Ktoś może powiedzieć, że to tylko mecz towarzyski, ale ja mam tysiąc myśli w głowie i długo rozpamiętuję takie spotkania, a przegrywać nie lubię – mówił po meczu reprezentacji Polski U-20 z Niemcami Tymoteusz Puchacz.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Biało-czerwoni przegrali z Niemcami 0:2, ale trener Jacek Magiera po meczu nie rozdzierał szat. Wręcz przeciwnie, doceniał lekcję, jaką jego zespół dostał od zachodnich sąsiadów i zwracał przede wszystkim uwagę na grę swojej drużyny. – Jestem optymistą – mówił w kontekście zbliżającego się mundialu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności