Reprezentacja U19 | mężczyźni

Tylko u nas

[MŁODA POLSKA] O co grają reprezentacje młodzieżowe?

25.01.2019

Mundial, EURO i dwa razy Elite Round – młodzieżowe reprezentacje Polski będą wiosną grały o dużą stawkę. Na kanale Łączy Nas Piłka rusza nowy format poświęcony rozgrywkom młodzieżowym, a w pierwszym odcinku programu „Młoda Polska” zajmiemy się kadrami U-17, U-19, U-20 i U-21 oraz ich planami na najbliższe miesiące.

Reprezentacja

Rok 2018 już za nami, więc pora podsumować występy naszych wszystkich reprezentacji. Od kategorii wiekowej do lat 15 do drużyny seniorskiej. Ogromnym sukcesem może pochwalić się kadra U-21, która awansowała na mistrzostwa Europy. Remisem z Portugalią zespół Jerzego Brzęczka pożegnał rok i zachował pierwszy koszyk w losowaniu grup EURO 2020. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi raportami.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 ma za sobą intensywny rok. Biało-czerwoni brali bowiem udział w fazie Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy, a także pierwszej rundzie eliminacji kolejnego turnieju finałowego tej imprezy. Jak w 2018 roku spisywał się zespół prowadzony najpierw przez Dariusza Dźwigałę, a następnie Dariusza Gęsiora?

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 w drugim meczu pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy pewnie pokonała Kazachstan 4:0. Wynik otworzył Maik Nawrocki, przed przerwą podwyższył Maciej Żurawski. Po zmianie stron trzeciego gola strzelił Mateusz Bogusz, a w doliczonym czasie gry z rzutu karnego wynik ustalił Jakub Kiwior. W ostatnim meczu grupowym biało-czerwoni zagrają z Serbią. Spotkanie odbędzie się 20 listopada o godzinie 14:00.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności