Reprezentacja U19 | mężczyźni

Aktualności

[WIDEO] Młoda Polska #7: Top 10 goli w CLJ i raport z młodzieżówek

11.12.2019

W magazynie Młoda Polska podsumowujemy październik i listopad w wykonaniu młodzieżowych reprezentacji Polski i zaglądamy do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Ze zmiennym szczęściem turnieje eliminacyjne do mistrzostw Europy kończyły kadry U-17 i U-19, natomiast zespół U-21 na półmetku zmagań plasuje się na drugiej lokacie w swojej grupie. Pierwsze oficjalne mecze rozegrała reprezentacja U-15, z kolei reprezentacja do lat 20 w meczach Turnieju Ośmiu Narodów pokazała, że potrafi grać z silnymi rywalami. Jesienne granie zakończyła również Centralna Liga Juniorów – w związku z tym prezentujemy najlepszą jedenastkę rundy i najpiękniejsze gole pierwszej części sezonu.

Ekstraklasa

– Inny. Inny zmysł, przewidywanie, przemyślenia. Kiedy ja bym skręcił z piłką w lewo i podał, on robił dokładnie na odwrót. Na boisku był przeciwieństwem oczywistych zagrań – mówi Wojciech Gędaj, trener, dzięki któremu Michał Karbownik gra teraz w PKO Ekstraklasie i w polskiej kadrze. W ostatnim czasie kariera 18-latka z Legii Warszawa nabrała rozpędu.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Za nami wszystkie tegoroczne spotkania kadr narodowych. To dobry czas na podsumowanie dokonań reprezentacji Polski, które walczą o punkty kwalifikacji międzynarodowych turniejów oraz biorą udział w turniejach finałowych. W trzeciej części przyglądamy się rokowi 2019 w wykonaniu reprezentacji Polski do lat 19.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Zgodnie z przewidywaniami grupa eliminacyjna Mistrzostw Europy kategorii U-19 w której rywalizują biało-czerwoni jest bardzo zacięta. Przed ostatnią rundą spotkań wszystkie cztery drużyny wciąż mają szanse na awans do kolejnej rundy. O godz. 13 w Cardiff Polacy zmierzą się z Rosją.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności