Reprezentacja U19 | mężczyźni

Ekstraklasa

[MŁODZIEŻ EKSTRAKLASY] Michał Karbownik – piłkarska wersja „Alicji w krainie czarów”

06.12.2019

– Inny. Inny zmysł, przewidywanie, przemyślenia. Kiedy ja bym skręcił z piłką w lewo i podał, on robił dokładnie na odwrót. Na boisku był przeciwieństwem oczywistych zagrań – mówi Wojciech Gędaj, trener, dzięki któremu Michał Karbownik gra teraz w PKO Ekstraklasie i w polskiej kadrze. W ostatnim czasie kariera 18-latka z Legii Warszawa nabrała rozpędu.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Za nami wszystkie tegoroczne spotkania kadr narodowych. To dobry czas na podsumowanie dokonań reprezentacji Polski, które walczą o punkty kwalifikacji międzynarodowych turniejów oraz biorą udział w turniejach finałowych. W trzeciej części przyglądamy się rokowi 2019 w wykonaniu reprezentacji Polski do lat 19.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Zgodnie z przewidywaniami grupa eliminacyjna Mistrzostw Europy kategorii U-19 w której rywalizują biało-czerwoni jest bardzo zacięta. Przed ostatnią rundą spotkań wszystkie cztery drużyny wciąż mają szanse na awans do kolejnej rundy. O godz. 13 w Cardiff Polacy zmierzą się z Rosją.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 po zwycięstwie 4:1 z Kosowem odzyskała spokój i awansowała na drugie miejsce w tabeli turnieju eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy. – Bylimy naprawdę bardzo dobrze przygotowani do tego meczu, drużynę Kosowa mieliśmy przekrojowo przeanalizowaną. Od strony mentalnej ten rywal wymagał dużej koncentracji, organizacji w defensywie – mówi Bartłomiej Zalewski, selekcjoner kadry.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności