Reprezentacja U19 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] O lepszą pozycję w grupie pościgowej, derby Poznania i Rzeszowa

15.03.2018

W weekend nie wszystkie z zaplanowanych spotkań odbędą się, ale te, które dojdą do skutku, już teraz dostarczają wielu emocji i pytań. Czy najwięksi faworyci grupy zachodniej, Pogoń Szczecin i Lech Poznań, zanotują pierwsze zwycięstwa w tym roku? Kto w grupie wschodniej usadowi się za czołową dwójką? Ciekawie będzie w pojedynkach derbowych w Poznaniu i Rzeszowie. Kamery Łączy Nas Piłka niestety nie pokażą meczu Chrobrego Głogów z Piastem Gliwice. Rozegranie spotkania uniemożliwiły warunki atmosferyczne.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Trener reprezentacji Polski do lat 19 Dariusz Dźwigała podał kadrę na turniej Elite Round, który w dniach 19-27 marca odbywać będzie się we Włoszech. Biało-czerwoni zagrają mecze z Czechami (21marca), Włochami (24 marca) oraz Grecją (27 marca).

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Trener Reprezentacji Polski U-19 Dariusz Dźwigała, na zbliżający się Turniej Elite Round, który w dniach 19-27 marca odbędzie się we Włoszech, podczas którego reprezentacja Polski rozegra mecze z Czechami (21marca), Włochami (24 marca) oraz Grecją (27 marca) powołał następujących zawodników, występujących w klubach zagranicznych.

Wywiady

Ma za sobą testy w dwóch z największych europejskich klubów, teraz jego drużyna jest o jeden mecz od finału krajowych rozgrywek pucharowych na legendarnym Wembley. Jednak Marcin Bułka z londyńskiej Chelsea tłumaczy, że najważniejszy jest spokojny rozwój. – Cieszę się, że mam szansę trenować z zawodnikami, którzy prezentują klasę światową. Dzięki temu szybciej piłkarsko dorastam – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Coraz więcej zawodników po zakończeniu gry w piłkę wybiera ścieżkę szkoleniową. A jednak w roli trenerów w Centralnej Lidze Juniorów byłych piłkarzy Ekstraklasy pracuje tylko siedmiu. Łącznie mają 1100 występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, kilkanaście mistrzostw kraju i sporą liczbę zdobytych pucharów. Sprawdziliśmy, czy kariery pomogły przygotować ich do szkolenia młodzieży i pomagania jej na ostatnim etapie przed seniorską piłką.

Ekstraklasa

Na tydzień przed ligą już mogą przeciwko sobie zagrać: na głównej płycie zabrzańskiego stadionu, jeden w obronie, drugi w ataku. Paweł Bochniewicz (Udinese) i Dawid Kurminowski (Lech Poznań) – dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski oraz bohaterów ciekawych wypożyczeni, które mają przyspieszyć ich wejście na poziom seniorskiej piłki.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Jest podstawowym piłkarzem w reprezentacji Polski U-19 Dariusza Dźwigały, ale na tym nie zamierza bynajmniej poprzestać. – Apetyt rośnie w miarę jedzenia – często powtarzał w trakcie rozmowy z „Łączy Nas Piłka” Tymoteusz Puchacz, 18 latek, dla którego najbliższe miesiące będą pierwszym tak poważnym egzaminem w dorosłej piłce. Egzamin będzie zaliczał w Sosnowcu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży