Reprezentacja U18 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] Futbol na tak we Wrocławiu, bohater Sezonienko

19.08.2019

Aż dwanaście bramek padło w szalonym spotkaniu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Mecz zakończony remisem przejdzie zapewne do historii Centralnej Ligi Juniorów, ponieważ sytuacja na boisku przy Oporowskiej zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pozostałe zespoły nie pozostawały dłużne,  jeżeli chodzi o grę w ofensywie. W ośmiu spotkaniach drugiej kolejki łącznie padło bowiem aż 39 goli!

Centralna Liga Juniorów

Dokładnie 69 dni musieli czekać fani młodzieżowej piłki na kolejny mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Wraz z początkiem czerwca zakończył się sezon, który zdominowali młodzi piłkarze Korony Kielce. Czy teraz będzie podobnie? Pierwsza próba już w piątkowe popołudnie, a rywalem będzie Górnik Zabrze. Transmisja z tego spotkania na Łączy Nas Piłka od godziny 16:00.

Centralna Liga Juniorów

W przyszły weekend rozpoczną się rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Będzie to szczególny sezon dla fanów Gwarka Zabrza, UKS SMS Łódź, Hutnika Kraków i Lechii Gdańsk. Kluby te – po krótszej lub dłuższej przerwie – wracają do elity, ale muszą się mieć na baczności. W zreformowanych rozgrywkach beniaminkowie nie mają bowiem łatwego życia.

Aktualności

Jerzy Dudek, Kamil Grabara, a teraz Jakub Ojrzyński – drogi polskich bramkarzy prowadzą do Liverpoolu. 16-latek, który ostatnio grał w Centralnej Lidze Juniorów, reprezentując Legię Warszawa, podpisał z „The Reds” czteroletni kontrakt. Mógł być w innych wielkich klubach, jednak ostatecznie zdecydował się zbierać naukę w mieście Beatlesów, do czego przekonały go prywatna sympatia wobec zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów oraz wstawiennictwo Johna Achterberga, na co dzień odpowiedzialnego za treningi Alissona Beckera.

Centralna Liga Juniorów

Jednym ze zwycięzców rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów 2018/2019 jest trener Grzegorz Szoka. Wraz z drużyną Legii świętował mistrzostwo Polski w kategorii juniorów młodszych. Sukces tym większy, bo dla stołecznej ekipy było to pierwsze złoto w tej kategorii wiekowej. – W klubie nikt nie wywierał jednak żadnej presji związanej z tym wynikiem – mówi trener, któremu radości dostarczyli także młodsi zawodnicy Legii. Wielu piłkarzy, z tych którzy zdobyli mistrzostwo w CLJ U-15, jeszcze rok temu trenowało pod okiem naszego rozmówcy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności