Reprezentacja U18 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

Starcie Lecha Poznań z Pogonią Szczecin to jeden z tych meczów, który może mieć decydujący wpływ na awans do półfinałów Centralnej Ligi Juniorów. „Portowcy” plasują się bowiem na drugim miejscu w tabeli, „Kolejorz” jest trzeci, ma do rywala jeden punkt straty. Transmisja spotkania odbędzie się na kanale Łączy Nas Piłka! Zapraszamy w niedzielę od godziny 12:00!

Ekstraklasa

Jeszcze dwa miesiące temu Tymoteusz Klupś mieszkał w internacie we Wronkach i miał prawo skupiać się bardziej na rozgrywkach rezerw poznańskiego Lecha, niż pierwszej drużyny. – Zimą pojechał na zgrupowanie z zespołem Nenada Bjelicy, spodobał się i jego ścieżka rozwoju przyspieszyła. Ale jest taka sama, jak u Roberta Gumnego – mówi Rafał Ulatowski, dyrektor akademii klubu. Dzięki dwóm udanym występom w Ekstraklasie na 18-letnim skrzydłowym skupiła się spora uwaga. Może dzięki jego postępom skorzystają inni zawodnicy z jego rocznika?

Reprezentacje młodzieżowe

Jest ich czterech, a kolejnych współpracujących – szesnastu. Czasem zrobią tysiąc kilometrów w weekend, obejrzą pięć spotkań, przygotują kilkadziesiąt raportów każdy. Tak działają skauci Polskiego Związku Piłki Nożnej, których zadaniem jest wyszukanie utalentowanych piłkarzy do młodzieżowych reprezentacji Polski. W Informatycznym Systemie Skautingu i Obserwacji wpisanych profili jest już niemal 900.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 18 w swoim trzecim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w La Mandze przegrała z Norwegią 1:3. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w drugiej połowie Adrian Benedyczak. Wcześniej biało-czerwoni przegrali z Czechami 0:2 oraz zwyciężyli Rumunów 2:1. Spotkanie z Norwegią było ostatnim meczem podczas zgrupowania w Hiszpanii.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży