Reprezentacja U18 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] Śląsk samodzielnym liderem, derby dla Cracovii

07.09.2020

Nie rozpieszczali kibiców w miniony weekend młodzi piłkarze, jeżeli chodzi o strzeleckie popisy. Na siedmiu stadionach padło łącznie 15 bramek. Nie znaczy to jednak, że fani śledzący rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów nudzili się. Wręcz przeciwnie – punkty pogubiły Legia, Wisła czy też Korona. Samodzielnym liderem jest więc w tej sytuacji Śląsk Wrocław. Mecz Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok odbędzie się zaś w późniejszym terminie.

Centralna Liga Juniorów

W meczu drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorów Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe 1:0 z Górnikiem Zabrze. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 25. minucie Michał Szmigiel. Mecz był na żywo transmitowany na kanale Łączy Nas Piłka. Poniżej można obejrzeć go z odtworzenia.

Centralna Liga Juniorów

W dwóch ostatnich sezonach kluby te sprawiały spore niespodzianki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Najpierw Śląsk Wrocław został wicemistrzem, a teraz Górnik Zabrze okazał się najlepszy w Polsce. Dzisiaj oba kluby chcą potwierdzić dobrą prace z młodzieżą. Po pierwszej kolejce liderem jest Śląsk, ale i „Górnicy” mogą ze swojej gry wynieść kilka pozytywów. Mecz Górnika ze Śląskiem będzie można zobaczyć na Łączy nas Piłka w niedzielę od godziny 12:15.

Federacja

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji Polski zostają odwołane. Swoje mecze zgodnie z planem rozegrają jedynie reprezentacja Polski do lat 21 i kadra U-19. Obie drużyny obowiązywać będą jednak wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”.

Centralna Liga Juniorów

Blisko pół roku czekali kibice na mecze w Centralnej Lidze Juniorów. Inauguracja sezonu wynagrodziła jednak długie wyczekiwanie. Na starcie nie obyło się bez kilku niespodzianek, bo chyba w takich kategoriach trzeba traktować domową porażkę Pogoni Szczecin czy remis w Łodzi Zagłębia Lubin. Pierwszym liderem jest z kolei Śląsk Wrocław, a dwa gole strzelił dla niego Marcin Bartoń (na zdjęciu – red.).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności