Reprezentacja U17 | mężczyźni

Tylko u nas

Już za nieco ponad pół roku piłkarska Polska będzie emocjonowała się dwoma turniejami, w których wezmą udział młodzieżowe reprezentacje naszego kraju: mistrzostwami świata U-20 oraz mistrzostwami Europy U-21. W ich trakcie nasi kadrowicze postarają się nawiązać do sukcesu sprzed ponad sześciu lat, kiedy zawodnicy z rocznika 1995 znaleźli się w gronie czterech najlepszych europejskich drużyn w swojej kategorii wiekowej.

Tylko u nas

W najnowszym odcinku „Podyskutujmy” gościem w studiu „Łączy Nas Piłka” jest Przemysław Małecki, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17. W rozmowie z Michałem Zachodnym poruszane są tematy nadziei jaką z rocznikiem 2002 wiąże prezes Zbigniew Boniek, krytyki stylu kadry w eliminacjach i różnicy w wyszkoleniu tego pokolenia zawodników. Całość jest okraszona udostępnionymi przez sztab reprezentacji analizami gry reprezentacji oraz jej indywidualności.

Wywiady

W październiku ogłoszono start projektu Talent Pro, który ma objąć dodatkową indywidualną opieką najlepszych polskich zawodników w trzech rocznikach młodzieżowych. Częścią współpracy selekcjonerów reprezentacji narodowych z trenerami klubowymi są zaproszenia dla tych drugich na zgrupowania kadr. W trakcie ostatniego tygodnia ze sztabem drużyny U-16 Marcina Dorny pracował Hubert Wędzonka, szkoleniowiec Lecha Poznań U-17. – Każdy trener może mieć inny pomysł, lecz wszystko czego się oni tutaj nauczą będą mogli wykorzystać grając i w klubie, i w reprezentacji. O ingerencję się nie boimy, bo my także mamy swoją pracę do wykonania – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Bardzo dobra reakcja po przerwie na słabą pierwszą połowę, ale dwa decydujące gole stracone w końcówce – tak układał się mecz reprezentacji Polski do lat 17 z Francją na zakończenie turnieju eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni prowadzeni przez Przemysława Małeckiego zapewnili sobie jednak awans do Elite Round po wcześniejszych zwycięstwach z Finlandią (2:1) i Luksemburgiem (7:3).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży