Reprezentacja U17 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] Wisła się nie zatrzymuje, derby dla Cracovii

22.03.2021

Wiele emocji dostarczyły weekendowe spotkania w Centralnej Lidze Juniorów. Wisła Kraków potwierdziła swoją bardzo dobrą dyspozycję. Bez straty punktów w tym roku są także ekipy Zagłębia Lubin i Escoli. W derbach Krakowa, po ubiegłotygodniowej przegranej z Wisłą, teraz górą były „Pasy”. Na osobne brawa zasługują Jakub Myszor i Kacper Łukasiak, którzy w weekend zaliczyli hat-tricki.

Centralna Liga Juniorów

W 20. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Wisła Kraków pokonała 4:2 Jagiellonię Białystok. Dwa gole dla zespołu „Białej Gwiazdy”, co ciekawe oba z rzutów karnych, strzelił Kacper Chełmecki. Po bramce na swoim koncie zapisali też Arkadiusz Ziarko i Patryk Warczak. Trafieniami dla gości odpowiedzieli Krystian Maciejuk i Jakub Lutostański. Spotkanie było na żywo transmitowane na kanale Łączy Nas Piłka. Już teraz zapraszamy na powtórkę wielkich emocji!

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Zaledwie dziewięć dni po osiemnastych urodzinach Jakub Ojrzyński dostał prezent od Jurgena Kloppa, jakiego chyba się nie spodziewał. Bramkarz drużyny młodzieżowej Liverpoolu znalazł się kadrze meczowej na spotkanie Premier League z Sheffield United. – Pod nieobecność Alissona numerem jeden był Adrian, a Kuba numerem dwa. Musiał być mentalnie gotowy, by pełnić taką rolę. Cieszę się, że znów trenuje z pierwszym zespołem – mówi jego ojciec Leszek Ojrzyński, były bramkarz, a obecnie trener Stali Mielec.

Aktualności

Na Talent PRO było ich kilku – chłopców, którzy byli wyraźnie niżsi nawet od swoich rówieśników. A jednak w grach wewnętrznych nie poddawali się, nie odstawali, kilku z nich było wyróżnianych przez trenerów. To było jednak tylko kilka dni, więc czego jeszcze potrzeba filigranowym piłkarzom, by nie przepadli na drodze do wielkiego futbolu?

Aktualności

50 zawodników, 44 osoby w sztabie szkoleniowym, w tym jedenastu byłych reprezentantów Polski oraz wszyscy selekcjonerzy kadr młodzieżowych. Taka ekipa miała okazję przez tydzień pracować w hiszpańskim słońcu nad rozwojem wybranych piłkarzy z roczników 2004, 2005 i 2006. O tym, jak przebiegało zgrupowanie Talent PRO opowiadają dla „Łączy Nas Piłka” koordynator projektu Bartłomiej Zalewski oraz jeden z zaangażowanych gości, Sebastian Mila.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności