Reprezentacja U17 | mężczyźni

Aktualności

Juniorzy na zgrupowaniu: nadzieje, trema i Lady Pank

13.02.2020

Znają się doskonale, są parą stoperów reprezentacji Polski rocznika 2003 od pierwszego meczu tej kadry prowadzonej przez Marcina Dornę. Obydwaj jeszcze przed swoimi siedemnastymi urodzinami i tej zimy dostali po raz pierwszy powołanie na zimowe zgrupowania najważniejszych zespołów w ich klubach: Filip Balcewicz w Pogoni Szczecin, Ariel Mosór w Legii Warszawa. Dla „Łączy Nas Piłka” opowiadają o swoich wrażeniach.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

2:0 z Gruzją, 2:2 z Norwegią oraz imponujące 4:0 z Chorwacją. Takie wyniki reprezentacji Polski do lat 17 w turnieju w La Mandze sprawiły, że oczekiwania przed marcową rudną Elite eliminacji ME tylko wzrosły. – To była ostatnia prosta przygotowań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak spisał się zespół, jaki pokazał styl gry, jakość i jak zaprezentowali się nowi zawodnicy. Jednak przed nami jeszcze trzy bardzo trudne mecze – mówi trener drużyny, Marcin Dorna.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Świetnie spisali się podopieczni Marcina Dorny w ostatnich pięciu dniach rywalizacji w La Mandze, gdzie kadra do lat 17 przygotowywała się do marcowych eliminacji mistrzostw Europy. W Hiszpanii Polacy pokonali Gruzję, zremisowali z Norwegią (2:2) i na sam koniec rozbili Chorwację aż 4:0. Gole strzelali Szymon Włodarczyk (dwie), Jakub Kwiatkowski oraz Fryderyk Gerbowski.

Aktualności

Uważa się, że polski futbol od hiszpańskiego dzieli wiele, że inspiracje powinny płynąć w jedną stronę. Tymczasem latem ubiegłego roku doszło do nietypowego transferu: z Pogoni Szczecin na wypożyczenie do Valencii trafił 16-letni pomocnik, Mateusz Łęgowski. Młodzieżowy reprezentant Polski w rozmowie z „Łączy Nas Piłka” opowiada o swoim pobycie w Hiszpanii, doświadczeniach życiowych i przede wszystkim tych piłkarskich.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności