Reprezentacja U16 | mężczyźni

Wywiady

[WYWIAD] Hubert Wędzonka: Wszyscy chcemy stworzyć specjalistów

29.11.2018

W październiku ogłoszono start projektu Talent Pro, który ma objąć dodatkową indywidualną opieką najlepszych polskich zawodników w trzech rocznikach młodzieżowych. Częścią współpracy selekcjonerów reprezentacji narodowych z trenerami klubowymi są zaproszenia dla tych drugich na zgrupowania kadr. W trakcie ostatniego tygodnia ze sztabem drużyny U-16 Marcina Dorny pracował Hubert Wędzonka, szkoleniowiec Lecha Poznań U-17. – Każdy trener może mieć inny pomysł, lecz wszystko czego się oni tutaj nauczą będą mogli wykorzystać grając i w klubie, i w reprezentacji. O ingerencję się nie boimy, bo my także mamy swoją pracę do wykonania – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

W Swarzędzu w kilkustopniowym mrozie i w obecności prawie tysiąca fanów swoje ostatnie spotkanie w tym roku rozegrała reprezentacja Polski do lat 16 (rocznik 2003). Prowadzony przez Marcina Dornę zespół po bezbramkowym remisie we wtorek tym razem pokonał Irlandię Północną 4:0. Gole dla biało-czerwonych strzelali Wilak, Buksa i dwie Włodarczyk.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Reprezentacja Polski do lat 16 rozegra dziś o godzinie 13:00 w Swarzędzu drugi mecz kontrolny z Irlandią Północną. Transmisja spotkania zostanie przeprowadzona na Facebooku Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że w pierwszym starciu tych drużyn, które odbyło się we wtorek w Poznaniu, padł bezbramkowy remis.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności