Reprezentacja U16 | mężczyźni

Aktualności

[TALENT PRO] Zgrupowanie okiem… Bartłomieja Zalewskiego

28.07.2019

W sobotę zakończyło się drugie zgrupowanie w ramach projektu Talent Pro, który skupia się na indywidualnym doskonaleniu wybranej młodzieży z trzech roczników. – Za każdym razem zakładamy sobie maksymalne wykorzystanie tego czasu w obrębie pięciu ustalonych obszarów i pod tym względem uważam ostatni tydzień spędzony w Opalenicy za niezwykle udany – mówi Bartłomiej Zalewski, koordynator projektu.

Aktualności

O pozycji bramkarza mówi się, że jest najbardziej specjalistyczną wewnątrz całego zespołu piłkarskiego. Podobnie jest na zgrupowaniu Talent Pro w Opalenicy, gdzie młodymi golkiperami zajmują się uznane nazwiska w fachu szkoleniowym. Józef Młynarczyk jest byłym reprezentantem Polski i zdobywcą Ligi Mistrzów, a Maciej Borowski jest w sztabie kadry U-19. – Zwracamy uwagę  na wszechstronny  rozwój, staramy się tak ułożyć plan i podzielić czas, by jak najbardziej optymalnie wykorzystać wspólną okazję do pracy – mówi trzeci z tej grupy, czyli Andrzej Dawidziuk, wychowawca wielu utalentowanych polskich bramkarzy i koordynator Szkolenia Bramkarzy i Trenerów Bramkarzy w PZPN.

Aktualności

Od soboty odbywa się drugie zgrupowanie pod szyldem Talent PRO, czyli projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla najbardziej utalentowanej młodzieży z trzech roczników (2003-2005). – Fantastyczne jest to, że zawodnicy z elity w tych rocznikach, z najlepszych klubów i akademii przebywają razem, ale nie widać po nich rywalizacji, lecz to, że już stanowią zespół – mówi Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN i jeden z trenerów w sztabie szkoleniowym. Co dwa dni na łamach „Łączy Nas Piłka” będziemy przedstawiać spojrzenie osób zaangażowanych w projekt na wydarzenia w Opalenicy.

Aktualności

Tym razem w Opalenicy odbędzie się zgrupowanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach projektu Talent Pro. To druga edycja obozu dla wyselekcjonowanej grupy zawodników z młodzieżowych reprezentacji kraju. – W ostatnich miesiącach sporo było meczów i turniejów, a więc okazji do weryfikacji umiejętności oraz potencjału wybranych piłkarzy. A na zgrupowaniu otrzymujemy możliwość pracy nad tymi elementami, które uznaliśmy za najważniejsze – mówi prowadzący ten projekt trener Bartłomiej Zalewski.

Aktualności

Jerzy Dudek, Kamil Grabara, a teraz Jakub Ojrzyński – drogi polskich bramkarzy prowadzą do Liverpoolu. 16-latek, który ostatnio grał w Centralnej Lidze Juniorów, reprezentując Legię Warszawa, podpisał z „The Reds” czteroletni kontrakt. Mógł być w innych wielkich klubach, jednak ostatecznie zdecydował się zbierać naukę w mieście Beatlesów, do czego przekonały go prywatna sympatia wobec zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów oraz wstawiennictwo Johna Achterberga, na co dzień odpowiedzialnego za treningi Alissona Beckera.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Reprezentacja Polski do lat 16 w drugim meczu turnieju towarzyskiego pokonała Rumunię 2:1. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, ale Polacy odwrócili losy w drugiej połowie. Wyrównał Patryk Kusztal, ale to nie był koniec emocji. W ostatnich sekundach Kusztal popisał się świetnym uderzeniem z dystansu i dał biało-czerwonym zwycięstwo. W ostatnim spotkaniu piłkarze trenera Marcina Dorny zagrają z Norwegią (11 maja w miejscowości Buftea).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności