Reprezentacja U16 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-16

[U-16]: Polacy ponownie rozgromili Szkotów!

20.09.2017

Reprezentacja Polski do lat 16 wygrała w Busko Zdroju 4:1 ze Szkocją w drugim zaplanowanym meczu towarzyskim pomiędzy tymi zespołami. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Nathan Wahlig, Michał Rakoczy (dwie) i Bartosz Zynek. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu rozegranym w Staszowie podopieczni trenera Przemysława Małeckiego także pokonali Szkotów 4:1.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Liczący około 16 tysięcy mieszkańców Staszów grubo przed ponad dekadą radował się występami swojej ukochanej Pogoni na trzecim poziomie rozgrywkowym. W 2002 roku w tym klubie występował nawet 14-krotny reprezentant Polski, legenda Legii Warszawa, Leszek Pisz, co kibice z rozrzewnieniem wspominają. Pogoń ocierała się nawet o awans do drugiej ligi (odpowiednik dzisiejszej pierwszej), ale po nieudanych podejściach apetyt na większy futbol przygasł i klub popadł w poważne tarapaty finansowe. Piłka przez duże „P” wróciła do Staszowa dzięki spotkaniu reprezentacji U-16:  Polska – Szkocja.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Na zgrupowanie reprezentacji Polski U-16,  które odbędzie się w dniach od 14.09.2017 do 21.09.2017. w miejscowości Busko Zdrój oraz mecze towarzyskie w dniu 18.09.17 ze Szkocją (godz. 16:30, Staszów), i 20.09.17 ze Szkocją (godz. 12:00, Busko Zdrój) powołani zostali następujący zawodnicy:

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Nathan Wahlig (VfL Wolfsburg), Bartosz Zynek (Queens Park Rangers) oraz Pascal Połoński (Holstein Kiel) zostali powołani do kadry z klubów zagranicznych przez trenera Przemysława Małeckiego. Reprezentacja Polski do lat 16 zmierzy się w dwumeczu towarzyskim ze Szkocją (18 września w Staszowie oraz 20 września w miejscowości Busko Zdrój).

Federacja

„Polski Związek Piłki Nożnej Program Pro Junior System od początku traktował priorytetowo. Począwszy od prac koncepcyjnych, aż do wdrożenia i startu rozgrywek. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy młodzieżowców w pierwszej drużynie swojego klubu” – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, który specjalnie dla Łączy nas piłka ocenił pierwszą edycję funkcjonowania Pro Junior System.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży