Reprezentacja U15 | mężczyźni

Aktualności

[TALENT PRO] Zgrupowanie okiem… Andrzeja Dawidziuka

24.07.2019

O pozycji bramkarza mówi się, że jest najbardziej specjalistyczną wewnątrz całego zespołu piłkarskiego. Podobnie jest na zgrupowaniu Talent Pro w Opalenicy, gdzie młodymi golkiperami zajmują się uznane nazwiska w fachu szkoleniowym. Józef Młynarczyk jest byłym reprezentantem Polski i zdobywcą Ligi Mistrzów, a Maciej Borowski jest w sztabie kadry U-19. – Zwracamy uwagę  na wszechstronny  rozwój, staramy się tak ułożyć plan i podzielić czas, by jak najbardziej optymalnie wykorzystać wspólną okazję do pracy – mówi trzeci z tej grupy, czyli Andrzej Dawidziuk, wychowawca wielu utalentowanych polskich bramkarzy i koordynator Szkolenia Bramkarzy i Trenerów Bramkarzy w PZPN.

Aktualności

Od soboty odbywa się drugie zgrupowanie pod szyldem Talent PRO, czyli projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla najbardziej utalentowanej młodzieży z trzech roczników (2003-2005). – Fantastyczne jest to, że zawodnicy z elity w tych rocznikach, z najlepszych klubów i akademii przebywają razem, ale nie widać po nich rywalizacji, lecz to, że już stanowią zespół – mówi Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN i jeden z trenerów w sztabie szkoleniowym. Co dwa dni na łamach „Łączy Nas Piłka” będziemy przedstawiać spojrzenie osób zaangażowanych w projekt na wydarzenia w Opalenicy.

Aktualności

Tym razem w Opalenicy odbędzie się zgrupowanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach projektu Talent Pro. To druga edycja obozu dla wyselekcjonowanej grupy zawodników z młodzieżowych reprezentacji kraju. – W ostatnich miesiącach sporo było meczów i turniejów, a więc okazji do weryfikacji umiejętności oraz potencjału wybranych piłkarzy. A na zgrupowaniu otrzymujemy możliwość pracy nad tymi elementami, które uznaliśmy za najważniejsze – mówi prowadzący ten projekt trener Bartłomiej Zalewski.

Aktualności

Maj i czerwiec były miesiącami, w których piłka młodzieżowa wyszła na pierwszy plan. Na stadionach w Polsce zostały rozegrane Mistrzostwa Świata U-20, z kolei reprezentacja Polski U-21 pokazała się z pozytywnej strony podczas Mistrzostw Europy we Włoszech. W czwartym odcinku magazynu Młoda Polska pytamy Czesława Michniewicza co dalej z kadrą do lat 21, prezentujemy fragment odprawy Jacka Magiery po przegranym meczu z Włochami, pokazujemy bramki ze zwycięskiego turnieju kadry U-15 i zaglądamy do młodzieżowej piłki klubowej.

Centralna Liga Juniorów

We wtorkowe południe zapraszamy na ostatni akcent zmagań w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Po tym, jak tytuł mistrzowski w kategorii juniorów starszych wywalczyła Korona Kielce, teraz dowiemy się, kto jest najlepszy w młodszych rocznikach: U-15 i U-17. Rywalizację finałową można zapowiedzieć krótko: Legia kontra czołowe akademie. Na transmisje z Ząbek zapraszamy od godziny 12:00 na Łączy Nas Piłka!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności