Reprezentacja U15 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] Klasyk Widzew – Legia w wykonaniu młodych. Transmisja od 13:00 na ŁNP!

21.08.2020

Kolejna historyczna transmisja na kanale Łączy Nas Piłka – tym razem z meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwsza relacja w tej kategorii wiekowej to klasyk polskiej piłki, czyli pojedynek Widzewa Łódź z Legią Warszawa. Mecz, który bez względu na kategorię wiekową, zawsze elektryzuje kibiców. Spotkanie to będzie transmitowane na kanale Łączy Nas Piłka w sobotę od godziny 13:00. Nie mogło być inaczej!

Federacja

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji Polski zostają odwołane. Swoje mecze zgodnie z planem rozegrają jedynie reprezentacja Polski do lat 21 i kadra U-19. Obie drużyny obowiązywać będą jednak wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”.

Aktualności

W ostatnich tygodniach pojawiła się kolejna publikacja dla trenerów piłki nożnej: Program Szkolenia dla kategorii od U7 do U13. W naszym podcaście "Przy Zielonym Stoliku" rozmawiamy z jednym z autorów wydawnictwa, Marcinem Włodarskim, który pracuje również jako skaut PZPN, trener młodzieżowych reprezentacji Polski oraz w programie Talent PRO. Jednak to tylko punkt wyjścia naszej dyskusji, bo najważniejsze jest dla nas to, jak wychować piłkarza przyszłości, co będzie ważne w futbolu za kilka lat i jaki kierunek powinni obierać trenerzy i rodzice w wychowywaniu młodego talentu. Nasz podcast można również znaleźć na platformach Spotify i Soundcloud.

FORTUNA 1. Liga

Wojciech Kowalewski, Sylwester Czereszewski oraz Adam Majewski grali w mistrzowskiej drużynie Legii Warszawa, która w sezonie 2001/2002 zdobyła mistrzostwo Polski. Byli koledzy z boiska pełnią dziś trzy ważne funkcje w Stomilu – jeden jest prezesem, drugi dyrektorem sportowym, a trzeci niedawno został zatrudniony w roli szkoleniowca „Dumy Warmii”. Znów się spotkali, żeby zrobić wspólny sukces, tym razem w Olsztynie.

Aktualności

Skauting zagraniczny funkcjonuje w Polskim Związku Piłki Nożnej od kilkunastu lat i tylko rośnie w siłę. W młodzieżowych reprezentacjach mężczyzn i kobiet możecie oglądać niemało Polaków, którzy wychowywali się zagranicą, ale to dla biało-czerwonych barw zrobią wszystko. W kolejnym podcaście rozmawiamy z Maciejem Chorążykiem i Tomaszem Rybickim, skautami zagranicznymi, o ich odkryciach, metodach wyszukiwania piłkarzy z polskimi korzeniami i dumie w chwilach, gdy widzą kolejne debiuty oraz występy w kadrach. Który z piłkarzy według nich ma największe szanse na przebicie się do pierwszej reprezentacji? Kto o programie „Gramy dla Polski” dowiedział się… w kościele? Dlaczego warto patrzeć, jak spisują się polskie drużyny młodzieżowe klubów ze Stanów Zjednoczonych? Ilu reprezentantów znaleziono w Internecie? Zapraszamy do oglądania i słuchania.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności