Reprezentacja U15 | mężczyźni

Letnia Akademia Młodych Orłów

Czwarta edycja Letniej Akademii Młodych Orłów dobiegła końca w miniony weekend, a ostatni turnus, złożony z zawodników urodzonych w 2004 roku, mógł być jedynie lekko rozczarowany brakiem… lata. Deszczowa, angielska pogoda, ma swój niewątpliwy urok i klimat, ale oznaczała też, że tym razem nie było już wyjazdów na plażę do pobliskich Dębek, gofrów z bitą śmietaną, ani kąpieli w Bałtyku. Zamiast tego na zawodników czekała: praca, praca i jeszcze raz praca - nad rozwojem własnego talentu.

Letnia Akademia Młodych Orłów

W sobotę zakończyło się trzecie zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów w Gniewinie. W lipcu pod okiem trenerów reprezentacji młodzieżowych oraz AMO z całego kraju ćwiczyły starannie wyselekcjonowane grupy dziewczynek oraz chłopców z roczników 2004 i 2005. – Pokazujemy, czym jest profesjonalizm, odpowiednie zachowanie i zachęcamy, by przenosili to na swoją pracę w klubach – mówi Kamil Szulc, jeden z głównych trenerów LAMO, a także szkoleniowiec grup młodzieżowych Warty Poznań.

Federacja

„Polski Związek Piłki Nożnej Program Pro Junior System od początku traktował priorytetowo. Począwszy od prac koncepcyjnych, aż do wdrożenia i startu rozgrywek. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy młodzieżowców w pierwszej drużynie swojego klubu” – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, który specjalnie dla Łączy nas piłka ocenił pierwszą edycję funkcjonowania Pro Junior System.

Reprezentacja młodzieżowa U-15

Trener Robert Wójcik powołał 20. zawodników do reprezentacji Polski do lat 15 na turniej, który zostanie rozegrany w Uzbekistanie. Biało-czerwoni 1 czerwca zagrają z Białorusią, 3 czerwca z Uzbekistanem i 5 czerwca z Japonią. Wszystkie spotkania odbędą się w Taszkiencie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży