Reprezentacja U14 |

Aktualności

Pod wodzą Bartłomieja Zalewskiego swój pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach rozegrali zawodnicy z rocznika 2006. W ramach reprezentacji Polski U-14 w towarzyskim spotkaniu w Boguchwale pokonali 5:0 Ukrainę. Hat-trickiem w drugiej połowie popisał się Oskar Tomczyk, a po jednym trafieniu zaliczyli Karol Borys i Mateusz Sitek.

Aktualności

Na kameralnym stadionie Izolatora w Boguchwale rozgrany został towarzyski mecz drużyn do lat 14 z Polski i Ukrainy. Bardzo przekonująco, bo aż 6:0, zwyciężyli w tym meczu biało-czerwoni. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Krystian Okoniewski, Oliwier Sławiński, Jakub Litwiński, Marcel Szymański, Tomasz Walczak i Filip Luberecki. – Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, jak pracujecie z młodzieżą, jak ten system u was funkcjonuje – nie krył kierownik departamentu piłki młodzieżowej Federacji Futbolu Ukrainy, Walerij Zolotuhin.

Aktualności

Fantastycznie rozpoczęła się przygoda z biało-czerwonymi barwami dla wielu młodych adeptów futbolu. Prowadzona przez trenera Bartłomieja Zalewskiego reprezentacja Polski do lat 14 (rocznik 2005) wygrała 6:0 w meczu towarzyskim z rówieśnikami z Ukrainy, który został rozegrany w sobotnie popołudnie na Izo Arenie w Boguchwale.

Tylko u nas

Trenerzy chcą się rozwijać, ale czy nie za często myślą o wynikach? Dlaczego szkolenie młodzieży musi być bardziej uniwersalne? Kiedy utalentowany junior przechodzi najtrudniejszy test w drodze do seniorskiej piłki? Czy kolejne pokolenia zawodników będą lepiej rozwinięte technicznie? Zapytaliśmy o te aspekty czterech dyrektorów akademii klubów Ekstraklasy. Zapraszamy do lektury.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Na razie są na drugim miejscu: w Ekstraklasie oraz w pierwszej i drugiej lidze. Michał Rakoczy miał 16 lat i 50 dni, Jan Biegański – 15 lat i 161 dni, a Bartosz Baranowicz – 15 lat i 128 dni, gdy zadebiutowali odpowiednio w Cracovii, GKS Tychy i Rozwoju Katowice. Oprócz tego, że ich pierwsze występy na profesjonalnym poziomie rozgrywek przypadły w odstępie pięciu dni w maju, mają ze sobą jeszcze jedną wspólną rzecz: są pierwszymi uczestnikami Letniej Akademii Młodych Orłów, którzy zaprezentowali się w seniorskim futbolu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności