Reprezentacja U18 | mężczyźni

Aktualności

Ze skromnego orlika na włoskie salony piłkarskie. Droga Jakuba Iskry

07.08.2020

W wieku 17 lat, 11 miesięcy i 13 dni zadebiutował w Serie A. Jakub Iskra z włoskiego SPAL 2013 zapisał się tym samym w historii polskiego futbolu, bowiem jeszcze żaden nasz rodak w tak młodym wieku nie debiutował w jednej z najlepszych lig świata. Swój start do obiecującej kariery utalentowany defensor rozpoczynał zaś w Rynicy, malutkiej wsi przy granicy z Niemcami.

PKO Ekstraklasa

Był Maciej Żurawski, wielokrotny reprezentant Polski, świetny napastnik. Teraz jest Maciej Żurawski stawiający pierwsze kroki w dorosłej piłce, grający na pozycji pomocnika. Na pierwszy rzut oka dzieli ich wiele, łączy natomiast to samo imię i nazwisko, ale też pozycja, bo młodzian z Pogoni Szczecin zaczynał jako napastnik. Dziś robi wszystko, by pseudonim boiskowy „Żuraw władca muraw” nie był zarezerwowany tylko dla jego starszego imiennika.

Centralna Liga Juniorów

Centralna Liga Juniorów słynie z nieprzewidywalności, atrakcyjności i niespodziewanych zwrotów akcji. Za pośrednictwem transmisji na kanale Łączy Nas Piłka kibice przeżyli już niejeden piłkarski rollercoaster w wykonaniu młodych piłkarzy. A jako że za nami siedem sezonów Centralnej Ligi Juniorów, w magazynie „Młoda Polska” tym razem postanowiliśmy przedstawić siedem niezwykłych meczów, których przebieg zapadł w naszą pamięć najmocniej. Przygotujcie się na dużo emocji, zwrotów akcji, a przede wszystkim masę goli!

Centralna Liga Juniorów

Sezon w Centralnej Lidze Juniorów zakończył się wcześniej, niż początkowo zakładano. Rzutem na taśmę po tytuł mistrzów Polski sięgnęli młodzi piłkarze Górnika Zabrze, którzy w jedynej rozegranej wiosną kolejce wyprzedzili w tabeli Legię Warszawa i Zagłębie Lubin! W najnowszym odcinku podcastu „Przy Zielonym Stoliku” o młodzieżowych rozgrywkach rozmawiamy z Dyrektorem Akademii Górnika Zabrze Łukaszem Milikiem oraz Adrianem Filipkiem, trenerem zespołu U-18 Wisły Kraków.

Tylko u nas

Zwycięstwa z europejskimi potęgami, takimi jak Niemcy, Portugalczycy czy Włosi? Wielkie mecze na turniejach, a może wygrane, po których młodzi Polacy podnosili puchary? W ostatniej dekadzie młodzieżowe reprezentacje Polski rozegrały wiele meczów, które mocno zapadły w pamięć kibiców. W 12. odcinku magazynu „Młoda Polska” prezentujemy nasz subiektywny wybór dziesięciu spotkań, które zapisały się w historii polskiej piłki młodzieżowej. A który z tych meczów wam utkwił w pamięci najmocniej? Piszcie w komentarzach!

Wywiady

– Wiara może góry przenosić – uśmiecha się wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec Kacper Łopata. Osiemnastolatek wcześniej występował w młodzieżowych drużynach występującego w Premier League Brighton, a w piłkę zaczął grać tak naprawdę cztery lata temu. Teraz nadrabia stracony czas i swoją przyszłość widzi w Premier League. – Chcę również zagrać w reprezentacji Polski – dodaje środkowy obrońca Zagłębia.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności