Reprezentacja U17 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] Walka o fotel lidera. Górnik – Zagłębie na Łączy Nas Piłka w niedzielę o 12:00

17.11.2019

Pojedynków na szczycie Centralnej Ligi Juniorów ciąg dalszy. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu pokazaliśmy mecz lidera z mistrzem Polski, teraz napięcie jeszcze pójdzie do góry. W niedzielę dojdzie bowiem do absolutnego starcia na szczycie. Lider, Zagłębie, zmierzy się z drugim w tabeli Górnikiem Zabrze. Transmisja na Łączy Nas Piłka w niedzielne południe.

Centralna Liga Juniorów

Meczu o takim ciężarze gatunkowym w Centralnej Lidze Juniorów chyba dawno nie było. Derby Krakowa zawsze dostarczają ogromnych emocji, tym razem nie spodziewamy się odstępstwa od tej tradycji. Jedni, jak i drudzy muszą jednak wyłączyć emocje i szukać punktów, bo tych w nadmiarze nie mają. Niedzielne spotkanie Cracovia – Wisła będzie transmitowane na Łączy Nas Piłka od godziny 11:00.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Po raz kolejny drużyna Marcina Dorny pokazała charakter: z Belgami po godzinie gry przegrywała 0:2, lecz zdołała wyrównać i była bliższa zwycięstwa. A sam finisz spotkania we Włocławku był niesamowity i warto zobaczyć to w skrócie. Kadra U-17 ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej z siedmioma punktami i awansowała do fazy Elite w walce o UEFA EURO 2020 w tej kategorii wiekowej.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Emocjonującym spotkaniem zakończył się turniej eliminacyjny U-17. Polacy pokazali charakter i zremisowali z faworyzowaną Belgią 2:2. Ostatecznie biało-czerwoni kończą zmagania na drugim miejscu, ale już wcześniej zapewnili sobie awans do dalszych gier. Decydująca batalia o awans do mistrzostw Europy odbędzie się w przyszłym roku.  

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Reprezentacje Polski i Belgii już awansowały do drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Europy do lat 17. W tabeli zespoły dzieli niewiele: choćby w podobieństwu wygranych nad Macedonią (odpowiednio 3:2 i 3:1) oraz Liechtensteinem (11:0 i 12:0). Jednak stawka wtorkowej rywalizacji wciąż jest wysoka. Transmisję z meczu we Włocławku przeprowadzi Łączy Nas Piłka, początek spotkania o godz. 15.30.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności