Reprezentacja U17 | mężczyźni

Reprezentacje młodzieżowe

[PODCAST] Młoda Polska #10: Co z meczami reprezentacji młodzieżowych?

19.03.2020

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami nie tylko kalendarz seniorskich rozgrywek piłkarskich. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku młodzieżowych reprezentacji Polski, rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czy inicjatyw PZPN skierowanych do młodych zawodników. Tematem „podcastowego” odcinka magazynu Młoda Polska będą właśnie te zmiany – zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym.

Reprezentacje młodzieżowe

Odwołanie meczów reprezentacji narodowych i rozgrywek ligowych przyciągnęło uwagę kibiców, ale swoje spotkania miały również kadry młodzieżowe. – W naszych analizach przygotowań temat zagrożenia koronawirusem pojawił się bardzo wcześnie – mówi Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji U-17, która w marcu miała rozegrać turniej eliminacji mistrzostw Europy m.in. z Włochami.

Federacja

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium kraju, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecze reprezentacji Polski do lat 20 oraz do lat 19 (rocznik 2002), które miały odbyć się w marcu, zostały odwołane. W porozumieniu z selekcjonerem tych kadr, Jackiem Magierą, odwołano również przyjazd zawodników z klubów krajowych i zagranicznych na zgrupowanie w Ustroniu.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Trener reprezentacji Polski do lat 17 Marcin Dorna ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie oraz turniej Elite Round kwalifikacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zagrają z Walią (25 marca, 14:00), Czarnogórą (28 marca, 14:00) oraz Włochami (31 marca, 14:00). Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na Stadionie SCSiR im. M. Zaporowskiego w Swarzędzu.

Aktualności

Z sukcesami swoje towarzyskie turnieje kończyły reprezentacje Polski U-16 i U-17. Jedni i drudzy, kolejno z Izraela i Hiszpanii, wrócili z pucharami! W dziewiątym odcinku magazynu Młoda Polska zajmiemy się również nowym projektem Polskiego Związku Piłki Nożnej - Future PRO, skierowanym do późno dojrzewających zawodników. Przedstawiamy też plany reprezentacji młodzieżowych na najbliższe tygodnie.

Aktualności

Znają się doskonale, są parą stoperów reprezentacji Polski rocznika 2003 od pierwszego meczu tej kadry prowadzonej przez Marcina Dornę. Obydwaj jeszcze przed swoimi siedemnastymi urodzinami i tej zimy dostali po raz pierwszy powołanie na zimowe zgrupowania najważniejszych zespołów w ich klubach: Filip Balcewicz w Pogoni Szczecin, Ariel Mosór w Legii Warszawa. Dla „Łączy Nas Piłka” opowiadają o swoich wrażeniach.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

2:0 z Gruzją, 2:2 z Norwegią oraz imponujące 4:0 z Chorwacją. Takie wyniki reprezentacji Polski do lat 17 w turnieju w La Mandze sprawiły, że oczekiwania przed marcową rudną Elite eliminacji ME tylko wzrosły. – To była ostatnia prosta przygotowań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak spisał się zespół, jaki pokazał styl gry, jakość i jak zaprezentowali się nowi zawodnicy. Jednak przed nami jeszcze trzy bardzo trudne mecze – mówi trener drużyny, Marcin Dorna.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności