Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Z pierwszej ligi na areny mistrzostw Europy. Kamil Pestka: Marzę, aby wygrać ten turniej!

22.06.2019

W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 LOTTO Ekstraklasy rozegrał zaledwie trzy mecze w barwach Cracovii i musiał wykonać krok w tył, aby nie zamknąć sobie drzwi do wyjazdu z reprezentacją Polski na mistrzostwa Europy U-21. Choć nie było to łatwe, poszedł na wypożyczenie do pierwszej ligi, do walczącego o utrzymanie Chrobrego Głogów, gdzie w końcu na niego postawiono. Dziś Kamil Pestka, bo o nim mowa, spełnia swoje marzenia i jest pewnym punktem kadry Czesława Michniewicza, która jest o krok od awansu do półfinału EURO i na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Aktualności

Siedmioletni Kuba Jankowski walczy o życie. Lekarze wykryli u niego guza pnia mózgu. Nieoperacyjnego. Jedyną szansą dla chłopca jest zabieg w San Francisco. W pomoc Kubie włączyli się już piłkarze pierwszej reprezentacji Polski, a także Marcin Gortat, który wraz z ŁKS Łódź zorganizował charytatywny Mecz Gwiazd. Kubę wspiera również kadra U-21 z Krystianem Bielikiem na czele. – Kuba, nie poddawaj się! Walcz do końca, jesteśmy z Tobą!” – apeluje strzelec dwóch goli na turnieju mistrzostw Europy we Włoszech.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz ogłosił skład swojej drużyny na trzeci mecz fazy grupowej mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019. Biało-czerwoni o 21:00 zagrają w Bolonii z Hiszpanią, a stawką będzie awans do półfinału turnieju oraz kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Po dwóch meczach Polacy prowadzą w tabeli grupy A z dorobkiem sześciu punktów.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 o godzinie 21:00 zmierzy się w Bolonii z Hiszpanią w meczu, którego stawką będzie półfinał mistrzostw Europy i awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Aby już dziś spełnić marzenia, biało-czerwoni nie mogą przegrać. Remis lub zwycięstwo da kadrze Czesława Michniewicza pierwsze miejsce w grupie. – Chcemy, żeby nasz zespół został zapamiętany. Poświęcimy się w meczu z Hiszpanią i postaramy spełnić marzenia nas wszystkich. One są na wyciągnięcie ręki – mówi selekcjoner polskiej drużyny.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W sobotę o godzinie 21:00 reprezentacja Polski U-21 zmierzy się z Hiszpanią w meczu, którego stawką będzie półfinał mistrzostw Europy i awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. – Jesteśmy pewni siebie, ale spokojni. Wiemy bowiem, że zbytnia pewność siebie może czasem zgubić. Za nami dwa mecze na dużych obrotach, zmęczenie jest duże. Tym bardziej teraz trzeba skoncentrować się jeszcze bardziej i zbierać siły na starcie z Hiszpanią, które będzie dla nas wszystkich bardzo ważne – zapewnił na konferencji prasowej w Bolonii Dawid Kownacki.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacji Polski pozostał już tylko jeden mecz w fazie grupowej mistrzostw Europy i to od niej samej zależeć będzie czy wywalczy awans do fazy pucharowej młodzieżowego turnieju. Ostatnim przeciwnikiem biało-czerwonych będą silni Hiszpanie. – Jako drużyna nie mamy żadnych kompleksów i szanujemy każdego rywala. Mamy do nich respekt. O Hiszpanach wiemy wystarczająco. O wszystkim zdecyduje jeden mecz, dla nas bardzo istotny – powiedział przed meczem trener reprezentacji Polski U-21 Czesław Michniewicz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności