Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

[UEFA EURO U-21] Najciekawsze statystyki reprezentantów Polski z turnieju

23.06.2019

W sobotę młodzieżowi reprezentanci Polski pożegnali się z UEFA EURO U-21, które były rozgrywane we Włoszech. Po pokonaniu Belgii (3:2) i gospodarzy (1:0) w ostatnim meczu przyszła bolesna porażka z Hiszpanią (0:5). Pomimo sześciu zdobytych punktów biało-czerwoni nie zdołali awansować do półfinałów i na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jednak kilka indywidualności w składzie Czesława Michniewicza zdecydowanie wyróżniło się w trakcie mistrzostw.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W sobotę reprezentacja Polski do lat 21 pożegnała się z młodzieżowymi Mistrzostwami Europy. Po zwycięstwach z Belgią (3:2) i Włochami (1:0) przyszła wysoka porażka z Hiszpanią (0:5). W każdym z trzech spotkań w pełnym wymiarze czasowym wystąpił środkowy obrońca, Mateusz Wieteska.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W sobotę reprezentacja Polski do lat 21 pożegnała się z młodzieżowymi Mistrzostwami Europy. Po zwycięstwach z Belgią (3:2) i Włochami (1:0) przyszła wysoka porażka z Hiszpanią (0:5). Pomimo tego wyniku Kamil Grabara należał nie tylko do najlepszych zawodników Czesława Michniewicza, ale i całego turnieju.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 w smutnym nastroju opuszcza Włochy. Biało-czerwoni w ostatnim spotkaniu ponieśli bolesną porażkę z Hiszpanią i zakończyli udział w mistrzostwach Europy. – Nie był dany nam sukces. Przegraliśmy z fantastyczną drużyną, która jest głównym kandydatem do mistrzostwa. Mają potencjał i niewiele mogliśmy z tym zrobić. Hiszpanie byli świetnie ustawieni, nie mam pretensji do swoich podopiecznych – powiedział po meczu trener Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

To koniec przygody reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy do lat 21. W ostatnim meczu fazy grupowej nasz zespół poniósł bolesną porażkę 0:5. Biało-czerwoni robili co mogli, ale ani na moment nie byli w stanie zagrozić bramce Hiszpanów. W drugim spotkaniu Włosi pokonali Belgów 3:1, co sprawiło, że nasz zespół zajął trzecie miejsce w tabeli i odpadł z turnieju.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Lewa, prawa strona, środek ataku – w przypadku Mikela Oyarzabala miejsce na boisku nie gra roli, byle była to pozycja w formacji ofensywnej. Nie tylko boiskową wszechstronnością się wyróżnia, ile bardziej niespotykanym w świecie futbolu rozmiarem stopy: 47. Grę w piłkę łączy z edukacją – studiuje bowiem administrację i zarządzanie w biznesie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności