Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kamil Grabara wypożyczony do Huddersfield. „Jestem podekscytowany”

16.07.2019

Kamil Grabara najpierw przedłużył kontrakt z Liverpoolem, a następnie został wypożyczony na sezon do Huddersfield Town FC, spadkowicza z Premier League. – Szanuję rywali do miejsca w składzie, ale jednocześnie patrzę na siebie i zrobię wszystko, by być numerem jeden w bramce. Chcę być nim od pierwszego meczu i grać w każdym kolejnym – twierdzi Kamil Grabara.

Aktualności

Jego wysoka dyspozycja w rundzie jesiennej, kiedy strzelał gola za golem, nie uszła uwadze Jerzemu Brzęczkowi. Dostał zaproszenie od selekcjonera na zgrupowanie, ale w meczu pierwszej kadry nie zagrał. Wystąpił za to na młodzieżowych mistrzostwach Europy: wchodził w końcówce zwycięskiego spotkania z Włochami, wyszedł w podstawowym składzie przeciwko Hiszpanom. Zaliczył najlepszy sezon w karierze (11 goli), teraz chce postawić kolejny krok w karierze. Adam Buksa w rozmowie z „Łączy nas piłka”.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kto został najskuteczniejszym zawodnikiem? Której drużynie udało się zdobyć najwięcej bramek? Jak radzili sobie biało-czerwoni w fazie grupowej? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym quizie o zakończonych mistrzostwach Europy U-21, które zwyciężyli Hiszpanie. Aby przejść do quizu wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Hiszpanii wywalczyła tytuł mistrza Europy do lat 21. W finałowym meczu, rozgrywanym w Udine, pogromcy reprezentacji Polski pokonali Niemcy 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Fabian Ruiz i Dani Olmo, drużyna Stefana Kuntza odpowiedziała trafieniem Nadiema Amiriego.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentanci Polski U-21 mają za sobą udział w mistrzostwach Europy. Dla dużej części z nich turniej finałowy był zwieńczeniem przygody z drużyną narodową w tej kategorii wiekowej. W kolejnych kwalifikacjach występować będą bowiem piłkarze urodzeni w roku 1998 i młodsi. Jak radzili sobie w kadrze U-21 zawodnicy, których już w niej nie zobaczymy?

Aktualności

Gdy okazało się, że w półfinale UEFA EURO U-21 2019 zmierzą się Niemcy z Rumunią, a także Hiszpania z Francją, pojawiła się szansa na podobny zestaw finalistów, co na młodzieżowych mistrzostwach Europy rozgrywanych dwa lata temu w Polsce. By tak się stało, nasi zachodni sąsiedzi musieli uporać się z rewelacją turnieju, następcami Gheorghe Hagiego. Z kolei młodemu zespołowi „La Furia Roja” trzeba było stawić czoła jednym z faworytów całej imprezy – Francuzom. W obu przypadkach typowane do gry w decydującej potyczce ekipy zaaplikowały swoim rywalom po cztery gole i ponownie powalczą o złoty medal.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności