Reprezentacja U21 | mężczyźni

Aktualności

W magazynie Młoda Polska podsumowujemy październik i listopad w wykonaniu młodzieżowych reprezentacji Polski i zaglądamy do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Ze zmiennym szczęściem turnieje eliminacyjne do mistrzostw Europy kończyły kadry U-17 i U-19, natomiast zespół U-21 na półmetku zmagań plasuje się na drugiej lokacie w swojej grupie. Pierwsze oficjalne mecze rozegrała reprezentacja U-15, z kolei reprezentacja do lat 20 w meczach Turnieju Ośmiu Narodów pokazała, że potrafi grać z silnymi rywalami. Jesienne granie zakończyła również Centralna Liga Juniorów – w związku z tym prezentujemy najlepszą jedenastkę rundy i najpiękniejsze gole pierwszej części sezonu.

Wywiady

Pół roku po odejściu z Jagiellonii Białystok został mistrzem Grecji i zdobywcą krajowego pucharu. W swojej pierwszej rundzie w nowym klubie pełnił głównie rolę rezerwowego, wywiązywał się z niej bardzo dobrze, strzelając przy tym cztery gole i notując dwie asysty. W trwających aktualnie rozgrywkach jest już podstawowym napastnikiem zespołu prowadzonego przez Abela Ferreirę. Były młodzieżowy reprezentant Polski przygotowuje się teraz do starcia na szczycie ligowej tabeli z Olympiakosem, a także do przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. Zapraszamy na rozmowę z Karolem Świderskim.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Za nami wszystkie tegoroczne spotkania kadr narodowych. To dobry czas na podsumowanie dokonań reprezentacji Polski, które walczą o punkty kwalifikacji międzynarodowych turniejów oraz biorą udział w turniejach finałowych. W czwartej części przyglądamy się rokowi 2019 w wykonaniu reprezentacji Polski do lat 21.

Ekstraklasa

Najwięcej swoich atutów pokazuje, kiedy ma piłkę przy nodze. Wtedy daje się poznać jako piłkarz zaawansowany technicznie. Od kilku miesięcy gra w PKO Ekstraklasie, nigdy wcześniej nie miał styczności z polskim futbolem w wydaniu ligowym, bo wychował się i grał w Niemczech. – Może imponować sposób w jaki radzi sobie z przyjęciem piłki kierunkowej – wymienia jeden z ofensywnych walorów Davida Kopacza trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W towarzyskim meczu rozegranym w Podgoricy reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z Czarnogórą 0:1. Jedyną bramkę tego spotkania zdobył już w drugiej minucie Balsa Sekulić. Zapraszamy do obejrzenia skrótu ostatniej potyczki drużyny Czesława Michniewicza w 2019 roku.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności