Reprezentacja U21 | mężczyźni

Wywiady

[WYWIAD] Patryk Klimala: Szkocja to dla mnie dobry kierunek

14.01.2020

Patryk Klimala przeniósł się z Jagiellonii Białystok do Celticu Glasgow i został tym samym ósmym Polakiem w historii „The Bhoys”. W poniedziałek były już gracz Jagi pozytywnie przeszedł testy medyczne i powoli może myśleć o dalszym zdobywaniu bramek i próbie poprawienia strzeleckiego dorobku Macieja Żurawskiego, który w 68 meczach dla Celticu trafił 22 razy.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Szybko stał się odkryciem PKO Ekstraklasy. Należał do mocnych punktów Pogoni Szczecin, mimo 18 lat. – Był liderem Legii U-19, choć rocznikowo mógł grać w U-17. To już o czymś świadczy – podkreśla Piotr Kobierecki, który prowadził Sebastiana Walukiewicza w zespole Centralnej Ligi Juniorów warszawskiego klubu. W poniedziałek młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutował w Serie A przeciwko Juventusowi FC.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Pół roku oczekiwania na debiut, ale gdy już przyszedł ten moment, to na najlepszej scenie: na boisku mistrza Włoch, przy 40 tys. widzów i przeciwko Juventusowi z Cristiano Ronaldo czy Paolo Dybalą w składzie. – Wiem, że sześć miesięcy temu nie dałbym sobie rady, zwłaszcza pod względem fizycznym. A w Turynie to nawet przy 0:4 najchętniej to nie schodziłbym z boiska. W takich meczach przecież uczę się najwięcej – mówi Sebastian Walukiewicz, młodzieżowy reprezentant Polski, który w poniedziałek zaliczył swój pierwszy występ w barwach Cagliari w Serie A.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Cztery razy w trwającym sezonie udało się Kamilowi Grabarze zagrać mecz na zero z tyłu. To 2/3 wygranych Huddersfield w Championship. Drużyna Polaka walczy o utrzymanie na zapleczu angielskiej Premier League i potrzebuje do tego jego czystych kont. W niedzielę młodzieżowego reprezentanta Polski, kapitana kadry Czesława Michniewicza, (godz. 16:00) czeka konfrontacja z Blackburn.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności