Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacje młodzieżowe

[PODCAST] Młoda Polska #10: Co z meczami reprezentacji młodzieżowych?

19.03.2020

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami nie tylko kalendarz seniorskich rozgrywek piłkarskich. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku młodzieżowych reprezentacji Polski, rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czy inicjatyw PZPN skierowanych do młodych zawodników. Tematem „podcastowego” odcinka magazynu Młoda Polska będą właśnie te zmiany – zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym.

PKO Ekstraklasa

W Górniku Zabrze, w którym w ostatnim czasie zmienił się układ proporcji w składzie na niekorzyść Polaków, to właśnie polski zawodnik pełni bardzo ważną funkcję. Paweł Bochniewicz, bo o nim mowa, jest filarem defensywy drużyny Marcina Brosza. Jego stabilna i równa forma dobrze wpływa na Przemysława Wiśniewskiego, z którym tworzą bardzo młody duet stoperów (średnia wieku: 22,5 lat).

Europejskie puchary

Czterech Polaków jest w kadrach drużyn, które w czwartek rozpoczną rywalizację w 1/16 finału Ligi Europy. Z czwórki Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad), Grzegorz Sandomierski (CFR Cluj), Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen) i Patryk Klimala (Celtic Glasgow) najwięcej doświadczenia w europejskich pucharach ma napastnik mistrza Bułgarii.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności