Reprezentacja U21 | mężczyźni

Aktualności

[PODCAST] Czy Sebastian Milewski jest najbardziej niedocenianym ligowcem?

11.06.2020

Sebastian Milewski zanim został piłkarzem mistrza Polski, to najpierw musiał przebijać się od drugiej ligi w barwach Legionovii Legionowo, wywalczyć sobie miejsce w składzie i w Ekstraklasie z Zagłębiem Sosnowiec. A jeszcze wcześniej zamiast uczęszczać do jednej z topowych akademii szukał dorywczo pracy, by móc się utrzymać w bursie w Warszawie. Teraz jego koledzy mówią o nim, że gra niczym Jacek Góralski i jest jednym z najbardziej niedocenianych ligowców. W najnowszym odcinku podcastu Przy Zielonym Stoliku rozmawiamy z zawodnikiem Piasta Gliwice o jego drodze na szczyt, ciężkiej pracy, świadomości i własnej wartości. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy na YouTube lub odsłuchania jej na naszych kanałach SoundCloud oraz Spotify.

PKO Ekstraklasa

Dwie cechy, które zawsze charakteryzowały Przemysława Wiśniewskiego to charakter, który przejął po ojcu, byłym piłkarzu, wynikający także z miejsca urodzenia zawodnika, oraz solidność. To one ukształtowały młodego obrońcę. Nie wyróżniał się na tle rówieśników, jednak wybił się ponad przeciętność, sumiennie budując swoją pozycję w każdym zespole, kończąc na ekstraklasowym Górniku Zabrze.

Aktualności

– Eksperci mówią, że golkiper został trafiony, nie chwali się za obronę, za to krytykuje strzelającego. A bycie trafionym to znalezienie się w odpowiednim miejscu i czasie, a więc wyłącznie zasługa bramkarza – mówi Karol Niemczycki, bramkarz Puszczy Niepołomice oraz młodzieżowych reprezentacji Polski. W kolejnym odcinku cyklu „Jak czytać grę?” tłumaczy perspektywę bramkarza.

PKO Ekstraklasa

Pierwszy mecz w seniorach zagrał w wieku 16 lat. Pięć lat później zadebiutował w ekstraklasie. W tym sezonie z powodzeniem walczy o jedyne miejsce w ataku Zagłębia Lubin. – Rozegrałem sporo minut, ale stać mnie na więcej. Strzeliłem bowiem tylko trzy gole, a sytuacji miałem dużo więcej. Chcę grać w podstawowym składzie Zagłębia i zasłużyć na kolejne powołania do reprezentacji U-21 – zapewnia Patryk Szysz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Dzisiejszego wieczoru retransmitować będziemy mecz młodzieżowej reprezentacji Polski U-21, która w ubiegłym roku wystąpiła na mistrzostwach Europy. Spotkanie z Włochami w Bolonii było horrorem ze szczęśliwym zakończeniem, bo Polacy po ciężkim boju pokonali Italię, choć przez większość meczu musieli bronić się przed atakami rywala. Zapraszamy na nasze kanały społecznościowe od godziny 20:30.

Aktualności

Skauting zagraniczny funkcjonuje w Polskim Związku Piłki Nożnej od kilkunastu lat i tylko rośnie w siłę. W młodzieżowych reprezentacjach mężczyzn i kobiet możecie oglądać niemało Polaków, którzy wychowywali się zagranicą, ale to dla biało-czerwonych barw zrobią wszystko. W kolejnym podcaście rozmawiamy z Maciejem Chorążykiem i Tomaszem Rybickim, skautami zagranicznymi, o ich odkryciach, metodach wyszukiwania piłkarzy z polskimi korzeniami i dumie w chwilach, gdy widzą kolejne debiuty oraz występy w kadrach. Który z piłkarzy według nich ma największe szanse na przebicie się do pierwszej reprezentacji? Kto o programie „Gramy dla Polski” dowiedział się… w kościele? Dlaczego warto patrzeć, jak spisują się polskie drużyny młodzieżowe klubów ze Stanów Zjednoczonych? Ilu reprezentantów znaleziono w Internecie? Zapraszamy do oglądania i słuchania.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności