Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

U-21: Spacerek biało-czerwonych. Estonia rozbita

04.09.2020

Bez żadnych problemów zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo reprezentanci Polski do lat 21. W rozegranym w Parnawie spotkaniu kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 podopieczni trenera Czesława Michniewicza wygrali z Estonią 6:0. Dwie bramki zapisał na swoim koncie Mateusz Bogusz, a po jednej Patryk Klimala, Jakub Kamiński, Robert Gumny i Paweł Tomczyk.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do gry powracają reprezentacje narodowe. Po dziesięciu miesiącach pauzy rywalizację o awans na mistrzostwa Europy wznawia także kadra do lat 21, prowadzona przez trenera Czesława Michniewicza. W piątkowe popołudnie powalczy o punkty z Estonią. – Nie nastawiamy się na bitwę, a spotkanie o wysokiej kulturze – mówi sternik reprezentacji U-21.

Tylko u nas

Patryk Klimala przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią koronawirusa wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Nadrobił zaległości treningowe, które były zauważalne po dołączeniu do Celticu FC na początku roku, a pierwsze zdjęcia nowego oblicza Klimali zdziwiły wiele osób. Praca nie poszła na marne, bo za byłym zawodnikiem Jagiellonii Białystok bardzo udany okres przygotowawczy, a także premierowe trafienie dla zespołu z Glasgow. Z urodzonym w Świdnicy napastnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski porozmawialiśmy o jego pierwszej, bardzo dziwnej rundzie w nowym klubie, treningach indywidualnych, współpracy z trenerem Lennonem, przycisku Scotta Browna oraz zbliżającym się zgrupowaniu i meczach z Estonią i Rosją.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności