Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

U-21: Trzy mecze do końca. Co czeka biało-czerwonych?

26.09.2020

Kwalifikacje do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 wkraczają w decydującą fazę. Reprezentację Polski czekają jeszcze trzy spotkania, które zadecydują o losach awansu. Co muszą zrobić podopieczni Czesława Michniewicza, by zakwalifikować się do słoweńsko-węgierskiego turnieju?

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz ogłosił listę zawodników z klubów zagranicznych, powołanych na najbliższe zgrupowanie i mecze kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Biało-czerwoni zagrają w nich z Serbią (9 października, 18:00, Gornji Milanovac) i Bułgarią (13 października, 18:00, Gdynia).

PKO Ekstraklasa

Mirosław Praszelik w przeszłości był piłkarzem Górnika Zabrze. Grał nawet w ekstraklasie, do której po latach trafił także jego syn Mateusz. 19-letni przedstawiciel rodziny Praszelików występuje w Śląsku Wrocław, gdzie zbiera doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a te – mimo młodego wieku – ma już całkiem spore. Bo to choćby mistrzostwo Polski seniorów, występy w każdej reprezentacji młodzieżowej od U-15, gra w młodzieżowej Lidze Mistrzów, 1. miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów...

PKO Ekstraklasa

W dzisiejszych czasach nie wystarczy mieć talent i być młodym. Żeby coś osiągnąć w piłce, trzeba poświęcić się pracy, a co za tym dbać o własny rozwój, by nie zostać w miejscu. Taką drogę obrał Adrian Gryszkiewicz, który wprawdzie w PKO Ekstraklasie nie jest już nowicjuszem, ale w tym sezonie odgrywa inną niż dotychczas rolę w Górniku Zabrze.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Mateusz dla piłkarzy naszej reprezentacji jest wzorem jak należy się zachowywać z piłką, bez piłki, w pierwszym kontakcie z nią – podkreśla selekcjoner kadry U-21 Czesław Michniewicz. I choć w Anglii Bogusz występował głównie w zespole U-23 Leeds United, to w jego grze, boiskowym zachowaniu widać rękę Marcelo Bielsy, trenera pierwszej drużyny z Elland Road. Najmocniej te wpływy widać właśnie w młodzieżowej kadrze, której 19-latek jest pierwszoplanową postacią.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności