Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

U-21: Udane wejście w piłkarską dorosłość, czyli Kamil Grabara gotowy na coś wielkiego

21.06.2019

Gdy kilka miesięcy temu przechodził do duńskiego Aarhus, selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Czesław Michniewicz uznał to za krok w dorosłość. Minęło kilka miesięcy i Kamil Grabara udowadnia, że może podołać kolejnemu, dużo większemu wyzwaniu. Niedawno mówił, że po EURO wydarzy się coś ciekawego w jego karierze. W ostatnim czasie zrobił ogromny postęp i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to wcale nie koniec.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Ogrom pracy mieli biało-czerwoni w defensywie, żeby zatrzymywać rozpędzonych Włochów. Zdyscyplinowani Polacy konsekwentnie rozbijali ataki przeciwnika, a jednym z najbardziej zapracowanych zawodników był Mateusz Wieteska, który zanotował najwięcej przechwytów. – Po meczu nie byłem świadomy, że aż tyle razy interweniowałem. Cieszę się, że wykonałem swoje zadanie i pomogłem drużynie zagrać na zero z tyłu – mówi obrońca reprezentacji Polski.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Krystian Bielik na zgrupowanie reprezentacji Polski U-21 udał się doskonałym humorze, ponieważ jego Charlton Athletic awansował do Championship, czyli na drugi poziom rozgrywek w Anglii. Z zespołem Czesława Michniewicza polski obrońca też jest krok od awansu, ale do półfinału młodzieżowego EURO, do czego mocno się przyczynił. W meczach z Belgią i Włochami Bielik zdobył po golu.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Przed mistrzostwami nikt w nas nie wierzył. Każdy spodziewał się, że zakończymy turniej z zerowym dorobkiem punktowym, a tu proszę – pokonaliśmy i Belgów, i Włochów. Po dwóch kolejkach to my jesteśmy liderem grupy. Ludzie w Polsce mogą być z nas dumni – przyznał po meczu z Italią w Bolonii obrońca Mateusz Wieteska.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 sensacyjnie pokonała w środowy wieczór Włochów 1:0 i z kompletem punktów przewodzi tabeli grupy A, nazywanej jeszcze przed turniejem „grupą śmierci”. – Wybiegaliśmy ten mecz, strzeliliśmy więcej goli niż przeciwnik i utrzymaliśmy wynik do samego końca. Cała Polska chciała tego zwycięstwa i udało nam się tego dokonać – cieszył się po spotkaniu Szymon Żurkowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności