Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja A

Bartłomiej Drągowski wypożyczony do Empoli

22.01.2019

Młodzieżowy reprezentant Polski Bartłomiej Drągowski został wypożyczony do końca sezonu z ACF Fiorentiny do Empoli FC. 21-letni bramkarz nie ukrywał, że zależy mu na regularnej grze, a w trwającym obecnie sezonie zanotował zaledwie trzy występy w Serie A. Ma się to zmienić na Stadio Carlo Castellani, gdzie chce postawić na niego trener Giuseppe Iachini.

Wywiady

Reprezentant Polski do lat 21, Karol Świderski, przenosi się z Jagiellonii Białystok do PAOK-u Saloniki. Przed wyjazdem do Grecji zrobił spory rekonesans. Zbierał informacje od dużo bardziej doświadczonych kolegów, jak Marian Kelemen, który w przeszłości grał w Salonikach oraz Guilherme, który miał przyjemność pracować z trenerem Razvanem Lucesku. Oczekiwania są duże, ale urodzony w Rawiczu napastnik zapewnia, że zrobi wszystko, aby im sprostać. Stawka jest spora, gdyż w grę wchodzi także wyjazd na czerwcowe modzieżowe mistrzostwa Europy U-21.

Aktualności

– Nie żałuję czasu spędzonego w Holandii, bo rozwinąłem się jako piłkarz, ale też intelektualnie jako człowiek. Nie zadebiutowałem w ekstraklasie, ale nie mam do nikogo pretensji poza sobą. Skupiam się na treningach, bo wiem, że najlepsze dopiero przede mną – mówi Bartłomiej Urbański, były gracz Legii, a obecnie Willem II Tilburg

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kto był jego piłkarskim idolem, na co wydał swoją pierwszą pensję oraz jakie ma plany na czerwiec 2019 roku? Oto wszystko wypytaliśmy zawodnika reprezentacji Polski U-21 oraz Charltonu Athletic podczas naszego pobytu w Londynie! Usiądźcie wygodnie w fotelu, zaparzcie herbatę. Przed Wami 30 pytań do… Krystiana Bielika!

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Przed Kamilem Grabarą nowe wyzwanie, z którym nie tylko on wiąże duże nadzieje. W Liverpoolu młodzieżowy reprezentant Polski pozostawał w przedsionku seniorskiego futbolu, a jedyną styczność z pierwszym zespołem miał podczas treningów, wspólnych zajęć, ale to nie to samo, co regularna gra z seniorami. Taką szansę otrzyma w Aarhus FC, klubie, do którego przenosiny mogą okazać się początkiem poważnej kariery. Grabara rozpoczyna piłkarską dorosłość.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W jesiennych barażach okazał się jednym z nieoczekiwanych bohaterów reprezentacji Polski do lat 21 w dwumeczu z Portugalią. Jego szansa gry w kadrze Czesława Michniewicza przyszła po wielu miesiącach cierpienia, leczenia i męczarni poza boiskiem. W wywiadzie dla „Łączy Nas Piłka” Krystian Bielik opowiada, jak kontuzje zmieniły jego podejście oraz tłumaczy, dlaczego w dniu swoich 21. urodzin czuje się… staro.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski do lat 21, Kamil Grabara dostanie szansę na regularne granie na seniorskim poziomie. Golkiper zakontraktowany przez Liverpool występował głównie w drugim zespole tego klubu, lecz przed czerwcowymi młodzieżowymi Mistrzostwami Europy będzie zawodnikiem duńskiego AGF Aarhus.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności