Reprezentacja U21 | mężczyźni

Wywiady

[WYWIAD] Bartosz Kapustka: Wszystko zależy ode mnie

12.01.2018

Bartosz Kapustka jesienią długo nie grał w SC Freiburg, ale w końcu dostał swoją szansę. Wystąpił w pięciu spotkaniach Bundesligi, strzelił nawet pięknego gola w meczu z Wolfsburgiem. – Rywalizacja w zespole jest duża, ale jestem przekonany, że w tej drugiej połowie sezonu będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej. Wiem, że poprzez dobrą grę w klubie mogę sobie zasłużyć na ponowne powołanie do reprezentacji – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka Bartosz Kapustka.

Wywiady

Karierę Krystiana Rudnickiego przerwała rzadko spotykana choroba – anemia aplastyczna, przez którą nie mógł grać w piłkę przez prawie dwa lata. Podjął jednak walkę i wygrał najważniejszy mecz w swoim życiu. Teraz wrócił na boisko. – Najbliższe pół roku będzie dla mnie decydujące, bo sprawdzę samego siebie. Dawno nie grałem, ale czuję się pewnie. Ciężko pracowałem i dobrze prezentuję się na treningach – powiedział 23-letni golkiper, który na początku stycznia udał się na wypożyczenie z Pogoni Szczecin do Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Aktualności

Piłkarze Nice 1 ligi od kilku tygodni odpoczywają, tymczasem dla wielu pracowników klubów zaplecza ekstraklasy nadszedł intensywny czas... pracy. Na przykład Krzysztof Brede, szkoleniowiec Chojniczanki Chojnice, poznał z bliska jak funkcjonuje Fiorentina. Jego przewodnikiem po drużynie ze stolicy Toskanii był Bartłomiej Drągowski, młodzieżowy reprezentant Polski.

Aktualności

Nie milkną echa wtorkowego występu Dawida Kownackiego z Pescarą w Pucharze Włoch (4:1). Polski napastnik, który strzelił dwa gole, zaliczył asystę i wprowadził UC Sampdorię do 1/8 finału rozgrywek, dostał w „La Gazzetta dello Sport” najwyższą notę w zespole! Jego nazwisko jest w Italii odmieniane przez wszystkie przypadki.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Ma na swoim koncie trzy bramki w młodzieżowej reprezentacji Polski w eliminacjach UEFA EURO U21. Jest także najlepszym strzelcem Podbeskidzia Bielsko-Biała, najczęściej wchodząc z ławki rezerwowych. – Trenerzy już od dziecka przepowiadali mi, że będę idealnym jokerem – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Paweł Tomczyk.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży