Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

[WIDEO] U-21: Nowe twarze. Kulisy meczu Polska – Łotwa

22.11.2020

15 października 2020 roku Maciej Stolarczyk oficjalnie został trenerem reprezentacji Polski U-21, a już ponad trzy tygodnie później rozpoczęło się zgrupowanie młodzieżowej kadry przed ostatnim meczem kwalifikacji do mistrzostw Europy U-21 z Łotwą. Nasze kamery towarzyszyły drużynie od pierwszego dnia w Opalenicy aż do końcowego gwizdka w spotkaniu w Łodzi. Zobaczcie, z czym zmagał się sztab szkoleniowy jeszcze przed pierwszym treningiem, ile nastąpiło zmian w powołaniach, a także jak wyglądały pierwsze dni Macieja Stolarczyka w reprezentacji Polski U-21. Tradycyjnie nie zabrakło scen z dnia meczowego. W materiale - oprócz selekcjonera - wypowiadają się również piłkarze: Patryk Dziczek (kapitan w pojedynku z Łotwą), Mateusz Bogusz oraz Michał Skóraś.

Reprezentacja Polski U-21 pod wodzą trenera Macieja Stolarczyka wygrała 3:1 z Łotwą w ostatnim meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Przepięknym trafieniem tuż na początku drugiej połowy popisał się Bartosz Białek. Następnie gole zapisali na swoim koncie Jakub Kiwior oraz wchodzący z ławki rezerwowych Patryk Klimala. Ostatnia bramka należała do gości, a honorowe trafienie zdobył Marko Regza.

Sporo działo się w życiu Bartosza Białka w ostatnich miesiącach. Transfer do VfL Wolfsburg, debiut w Bundeslidze, wreszcie powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski, efektowny gol w niej. Wyjątkowy, bo z przewrotki. Za sprawą 19-letniego napastnika biało-czerwoni przerwali opór Łotyszy, a sam Białek może z podniesioną głową wracać za zachodnią granicę, bo właśnie zaliczył debiutanckie trafienie w polskiej kadrze do lat 21.

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Łotwę 3:1 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. – Choć rywal jest ostatni w grupie, to wiedzieliśmy, że dobrze broni i to się potwierdziło w pierwszej połowie. Po przerwie przyspieszyliśmy pod ich polem karnym i dzięki temu strzeliliśmy gole. Wygraliśmy, więc cel na to spotkanie zostało spełniony – mówił Maciej Stolarczyk, trener reprezentacji.