Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacje młodzieżowe

[TAK GRAŁA MŁODZIEŻ] Pięciu strzelców, dwóch asystentów

17.09.2018

Za nami kolejny weekend w wykonaniu młodzieżowych reprezentantów Polski. Pięciu z nich – Dawid Kownacki, Mateusz Hołownia, Michał Góral, Jakub Moder i Kacper Michalski zapisało na swoim koncie trafienia. Dwóch, Damian Gąska oraz Sebastian Szymański, zaliczyło natomiast dwie asysty. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Prawdziwym pogromem zakończyło się spotkanie czwartej kolejki Serie A pomiędzy Frosinone a Sampdorią. Goście zdominowali, zdeklasowali rywali i odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo 5:0. Swoją cegiełkę do zasłużonej wygranej dołożył także Dawid Kownacki, który wszedł na boisko w drugiej połowie, a później wpisał się na listę strzelców z rzutu karnego. W ekipie z Genui zawody w pełnym wymiarze czasowym rozegrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Reprezentacja A

Czy niepowodzenie może budować? Ubiegłoroczny występ młodzieżowej reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy nie był udany, lecz miarą rozwoju poszczególnych ogniw drużyny Marcina Dorny był ich kolejny krok. Wraz z debiutem Krzysztofa Piątka przeciwko Irlandii grupa, która przeszła już do seniorskiej kadry poszerzyła się do dziewięciu nazwisk.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Okoliczności przygotowań do spotkania z Finlandią na pewno nie były idealne. Cały czas rozpamiętywaliśmy to, co stało się w meczu z Wyspami Owczymi. W niedzielę powiedzieliśmy sobie wreszcie „dość” i skoncentrowaliśmy się wyłącznie na następnym starciu. To przyniosło efekt – powiedział po wygranym 3:1 meczu z Finlandią trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– W piątek przytrafiła nam się kolejna wpadka w tych kwalifikacjach. Do Finlandii lecieliśmy więc z jasnym celem, czyli po wygraną. Wiedzieliśmy, że to trudny teren. Finowie stworzyli sobie trochę sytuacji, których nie wykorzystali. Dziś się cieszymy, ale musimy myśleć już o kolejnym meczu – powiedział po wygranym 3:1 meczu z Finlandią zdobywca dwóch bramek dla reprezentacji Polski do lat 21 Mateusz Wieteska.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży