Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja A

Od juniora do seniora, czyli Kędziora i Bednarek w pierwszej reprezentacji

18.08.2017

Obaj przeszli przez wszystkie szczeble szkolenia w Polsce. Występowali w młodzieżowych kadrach od U-16 aż po U-21. Byli liderami reprezentacji Polski prowadzonej przez Marcina Dornę na turnieju UEFA EURO U21, który w czerwcu odbył się w naszym kraju. Po mistrzostwach podjęli nowe, zagraniczne wyzwania. Bednarek ruszył na podbój angielskiej Premier League, a Kędziora podpisał czteroletni kontrakt z najbardziej utytułowanym klubem na Ukrainie – Dynamem Kijów. Dzisiaj obaj zrealizowali kolejny wielki cel – zostali powołani do pierwszej reprezentacji Polski na mecze eliminacji mistrzostw świata 2018 z Danią i Kazachstanem.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W sobotni wieczór Sampdoria Genua grała w trzeciej rundzie Pucharu Włoch, ale bez żadnego z trzech Polaków w wyjściowym składzie. O ile Karol Linetty i Bartosz Bereszyński w meczu z Foggią (Serie B) nie wystąpili, o tyle Dawid Kownacki dostał szansę debiutu i w pełni ją wykorzystał.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

- Ostatnie miesiące mojej piłkarskiej przygody układały się różnie. Cieszę się jednak, że mam to za sobą i z czystą głową mogę skupić się na wyzwaniach, które czekają mnie w nowym klubie – powiedział Patryk Lipski, młodzieżowy reprezentant Polski na mistrzostwach Europy do lat 21. Były pomocnik Ruchu Chorzów podpisał czteroletni kontrakt z Lechią Gdańsk.

Reprezentacja A

W pierwszym meczu nowego sezonu Sotuhampton ze Swansea (0:0) Jan Bednarek nie zagrał, choć był wśród rezerwowych. Ale dla polskiego obrońcy to okres sprawdzenia i cierpliwości, i oddania pracy, która nie musi na początku dać konkretnych efektów. Na „Łączy Nas Piłka” sprawdzamy kulisy jego transferu, relacji w nowym klubie oraz przyszłości, którą reprezentantowi Polski przedstawiono po rekordowym przejściu do ligi angielskiej.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Wierzy we mnie mała garstka ludzi. Wszyscy mówią mi, że idę na skazanie po to, żeby siedzieć na ławce, ale jestem gotowy by grać w Anglii i głęboko w to wierzę. Chcąc być najlepszym trzeba konkurować z najlepszymi – mówi reprezentant Polski do lat 21 Jan Bednarek. Zobaczcie wyjątkowe wideo przedstawiające historię zawodnika Southampton!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży