Reprezentacja U21 | mężczyźni

PKO Ekstraklasa

[MŁODZIEŻ EKSTRAKLASY] Kamil Pestka – chłopak z osiedla, który nie boi się ciężkiej pracy

18.09.2019

Był jednym z wielu. Nie wyróżniał się na tle rówieśników, jednak zaszedł najdalej z nich, bo do młodzieżowej reprezentacji Polski. Z kadrą Czesława Michniewicza wystąpił na EURO U-21. Wszystko, co osiągnął, zawdzięcza solidności, sile i ambicji. Ta ostatnia cecha charakteryzowała Kamila Pestkę na boisku, jak i w szkole, gdzie należał do prymusów. – Typowy chłopak z osiedla, tyle że ciężko pracujący – słyszymy od jednego z byłych trenerów 21-latka.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski U-21, której trenerem jest Czesław Michniewicz, wygrała 4:0 z Estonią w kwalifikacjach do mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Byliśmy z drużyną przez cały dzień meczowy. Towarzyszyliśmy zawodnikom na murawie, w szatni czy tunelu Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Zobaczcie, jak wyglądało to spotkanie od kuchni.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 wykonała zadanie i dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty. Drużyna Czesława Michniewicza pokonała w Białymstoku Estonię 4:0 i po dwóch spotkaniach kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 ma na koncie sześć punktów. Bramki dla naszej kadry zdobyli Przemysław Płacheta, Karol Fila, Kamil Jóźwiak i Patryk Dziczek.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Liczę, że we wtorek zagramy szybciej i składniej, niż na Łotwie. To był nasz pierwszy mecz, nie potrafiliśmy wykorzystywać sytuacji, brakowało skuteczności. Nie mieliśmy jednak czasu, by rozegrać jakikolwiek mecz kontrolny, a nawet grę wewnętrzną. Działamy na żywym organizmie, ale zawodnicy coraz lepiej przyswajają założenia, a to powód do optymizmu – mówi przed meczem z Estonią trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności