Aktualności

Wychowani za granicą chcą grać dla Polski! Kolejny przegląd talentów!

Reprezentacja13.05.2015 
Tradycyjnie w niemieckiej Kolonii 30 maja odbędzie się siódme coroczne spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej i byłych reprezentantów kraju z młodymi talentami polskiego pochodzenia. Gościem honorowym będzie Dyrektor Sportowy PZPN Stefan Majewski, oraz były konsul, organizator poprzednich sześciu spotkań Jakub Wawrzyniak. Obecni będą również trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski Marcin Dorna, Rafał Janas oraz Bartłomiej Zalewski.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii. Młodzi zawodnicy będą rozmawiać z trenerami. W niemieckim mieście pojawią się skauci PZPN na Niemcy Tomasz Rybicki i Rafał Waśniowski, na Anglię Piotr Sadowski, a także na Austrię Radosław Gilewicz.– W zeszłym roku na naszym spotkaniu stawiło się ponad 60 zawodników i był to rekord frekwencji. W tej edycji spotkania wysłaliśmy około 100 zaproszeń do najbardziej rokujących i perspektywicznych piłkarzy, a także piłkarek.– W Kolonii będą też obecni młodzi reprezentanci Polski - Mateusz Ostaszewski, David Kopacz, Robin Wodniok z Borussii Dortmund oraz Riccardo Grym i Jakub Bednarczyk z Bayeru Leverkusen, a także Michael Olczyk, Maximillian Funk i David Konietzny z Schalke. Uważam, że w tym roku frekwencja będzie jeszcze wyższa – powiedział nam Maciej Chorążyk, główny koordynator skautingu PZPN.We wcześniejszych latach na spotkaniach pojawili się między innymi Marek Leśniak, Andrzej Rudy, Adam Matuszczyk, Kacper Przybyłko, Przemysław Tytoń, czy Sławomir Peszko. W tym roku też się ich spodziewamy.– Cieszymy się ze zgłoszeń zawodników, ale naszym celem jest również zachęcanie piłkarzy, którzy nie zarejestrowali się na naszej stronie www.gramydlapolski.pl. Cały czas prowadzimy dokładny monitoring – dodaje.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności