Aktualności

Za nami konferencja One Year To Go! Finał imprezy w Krakowie!

Reprezentacja06.06.2016 
Tuż przed ostatnim meczem kontrolnym reprezentacji Polski przed EURO 2016, na Stadionie Wisły odbyła się konferencja prasowa One Year To Go zapowiadająca przyszłoroczne mistrzostwa Europy U21 w Polsce.
<<< ZOBACZ PROMO MISTRZOSTW EUROPY U21 W POLSCE >>>

W Krakowie z dziennikarzami spotkali się m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, Ambasador Turnieju Marek Koźmiński, dyrektor ds. rozgrywek UEFA Giorgio Marchetti oraz prezydenci sześciu miast-gospodarzy.

W trakcie konferencji zaprezentowany został harmonogram spotkań turnieju. Wiemy już, że reprezentacja Polski, prowadzona przez Marcina Dornę, wystąpi w fazie grupowej w Lublinie (dwa mecze) oraz w Kielcach. Półfinały imprezy odbędą się 27 czerwca w Krakowie i Tychach, a finał rozegrany zostanie 30 czerwca 2017 roku na stadionie Cracovii.W turnieju, który odbędzie się na stadionach w Polsce, weźmie udział 12 drużyn. Obok 11 ekip, które przeszły eliminacje, w mistrzostwach zagra też gospodarz, czyli reprezentacja Polski. Ekipy zostaną podzielone na trzy grupy, a każda grupa liczyć będzie cztery zespoły. Do fazy pucharowej turnieju, czyli w tym przypadku półfinałów, awansują 3 zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca.

Mistrzostwa Europy U-21 w 2017 roku rozpoczną się 16 czerwca. Turniej będzie rozegrany na sześciu polskich stadionach – w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach. Finał imprezy zaplanowany jest na 30 czerwca na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Harmonogram reprezentacji Polski na EURO U21 2017 w Polsce:
16 czerwca 2017, Lublin, mecz otwarcia
19 czerwca 2017, Lublin, drugi mecz fazy grupowej
22 czerwca 2017, Kielce, trzeci mecz fazy grupowej

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności