Aktualności

U-21: Terminarz meczów reprezentacji młodzieżowej

Reprezentacja20.07.2019 

Reprezentacja Polski do lat 21 (rocznik 1996 i młodsi) udziałem w mistrzostwach Europy UEFA EURO U-21 2019 zakończyła swój „żywot” w dotychczasowym kształcie. We wrześniu biało-czerwoni rozpoczną kwalifikacje do kolejnych mistrzostw Europy.

Zespół nadal prowadził będzie trener Czesław Michniewicz. Tym razem do jego dyspozycji pozostawać będą zawodnicy urodzeni w roku 1998 i młodsi. Z pewnością szkoleniowcowi kadry do lat 21 pomoże wchodzący od tego sezonu w życie przepis, obligujący wszystkie kluby PKO Ekstraklasy do wystawiania przynajmniej jednego młodzieżowca przez cały czas trwania meczu. To pomoże młodym piłkarzom nabierać niezbędnego doświadczenia, a trenerowi Michniewiczowi zwiększyć pole manewru przy wyborach personalnych.

Po włoskich mistrzostwach Europy z kadrą pożegnało się 14 zawodników, którzy przekroczyli już najwyższy dopuszczalny przy kolejnych kwalifikacjach wiek. Mowa o Mateuszu Lisie, Tomaszu Losce, Pawle Bochniewiczu, Dominiku Jończym, Mateuszu Wietesce, Filipie Jagielle, Bartoszu Kapustce, Konradzie Michalaku, Jakubie Piotrowskim, Mateuszu Wdowiaku, Szymonie Żurkowskim, Adamie Buksie, Dawidzie Kownackim oraz Karolu Świderskim.

>>> U-21: ICH JUŻ W KADRZE MŁODZIEŻOWEJ NIE ZOBACZYMY <<<

Nowe kwalifikacje rozpoczną się dla biało-czerwonych 6 września. O awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który w 2021 roku rozegrany zostanie na Węgrzech i w Słowenii, reprezentacja Polski zagra z Serbią, Rosją, Bułgarią, Estonią i Łotwą. Właśnie wyjazdowym meczem z ostatnią z tych ekip Polacy wystartują kolejną kampanię. Cztery dni później w Białymstoku podejmą Estonię, a w 2019 roku rozegrają jeszcze starcia z Rosją, Serbią i Bułgarią. Kwalifikacje zakończą się 13 października 2020 roku, a w ostatniej potyczce Polacy zagrają przed własną publicznością z Bułgarami. Poniżej przedstawiamy pełny terminarz kwalifikacji.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności