Aktualności

U-21: Szymon Żurkowski: Nie stoimy na straconej pozycji

Reprezentacja17.11.2018 
Jednym z wyróżniających się zawodników w meczu z Portugalią był Szymon Żurkowski. 21-letni pomocnik po meczu opuszczał jednak murawę ze skwaszoną miną. – Mecz był wyrównany. Nie tracimy nadziei przed rewanżem – mówi zawodnik Górnika Zabrze.

Jak ocenisz to spotkanie?

Uważam, że mecz był wyrównany. To my mieliśmy jednak więcej sytuacji. Portugalczycy przeprowadzili jedną kontrę i zdobyli bramkę. Mieli co prawda większy procent posiadania piłki, ale głównie w środkowej strefie. My niestety nie wykorzystaliśmy swoich szans.

Z perspektywy trybun wydawało się, że w drugiej połowie zagraliście odważniej i agresywniej, przed przerwą natomiast bojaźliwie. Tak było?

Może w pierwszej połowie nie byliśmy tak pewni siebie, jak w drugiej odsłonie. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że teraz trzeba zagrać agresywniej, wyjść wyżej, dlatego pewnie to lepiej wyglądalo. Ale co z tego, skoro przegraliśmy... Brakowało nam precyzji, ostatniego podania i strzału.

Portugalia was czymś zaskoczyła?

Spodziewaliśmy się właśnie takiej ich gry. Zawaliliśmy pierwszą połowę. Mieliśmy przewagę i daliśmy się skontrować.

Są szanse w rewanżu?

Oczywiście. Dzisiaj to było widać, że nie stoimy na straconej pozycji. W Zabrzu mogliśmy wygrać, niestety, nadzialiśmy się na kontrę.

Jak się grało w reprezentacji, na klubowym stadionie?

Kibice byli świetni, zostały wyprzedane chyba wszystkie bilety z kas. Dziękujemy więc za to i za głośny doping. Liczymy, że w dalszym ciągu fani będą nas wspierać.

Specjalna grupa wspierająca Szymona Żurkowskiego również była?

Tak, brat zorganizował wycieczkę, dziękuję mu za to. Byli na trybunach baseballiści z Gepardów Żory, z którymi kiedyś trenowałem. Fani z okolicznych miast również wspierali. Lepiej jednak byśmy podziękowali, gdybyśmy wygrali...

Rozmawiał Tadeusz Danisz

 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności