Aktualności

U-21: Rosja coraz bliżej, wytężona praca trwa

Reprezentacja09.10.2019 

Atmosfera pracy, skupienia i mobilizacja na najbliższym celu – tak wyglądają przygotowania reprezentacji Polski do lat 21 do dwóch niezwykle istotnych meczów kwalifikacji UEFA EURO U-21 2021. Biało-czerwoni zmierzą się w nich z Rosją oraz Serbią.

Młodzieżowi reprezentanci Polski w hotelu Grodzisku Wielkopolskim zameldowali się w poniedziałek. Wśród nich znalazł się występujący na co dzień w Wiśle Kraków Kamil Wojtkowski. Zgrupowanie potrwało jednak dla niego bardzo krótko. Po badaniach sztab medyczny kadry uznał, że z powodu urazu pleców urodzony w Sokołowie Podlaskim pomocnik nie będzie w stanie wystąpić w starciach z Rosją i Serbią. Trener Czesław Michniewicz nie zdecydował się powołać w jego miejsce żadnego innego zawodnika.

Pozostali wybrańcy szkoleniowca kadry do lat 21 pracują w pocie czoła w Grodzisku Wielkopolskim. Wszyscy doskonale wiedzą, jak olbrzymią stawkę mają najbliższe spotkania. Zarówno Rosja, jak i Serbia są – obok Polaków – głównymi kandydatami do zwycięstwa w grupie kwalifikacyjnej. Nasi reprezentanci w poniedziałek odbyli rozruch, we wtorek dwukrotnie wychodzili na boisko. Środę wypełniły jedne zajęcia, a także odprawa, podczas której biało-czerwoni poznali silne i słabe strony najbliższego rywala, czyli reprezentacji Rosji. Podopieczni Czesława Michniewicza dzięki temu mogą pochwalić się dużą dawką wiedzy na temat Rosjan, z którymi przyjdzie im zmierzyć się już w piątek w Jekaterynburgu.

A rywale należą z pewnością do faworytów grupy 5 kwalifikacji mistrzostw Europy. Co prawda po dwóch meczach mają dwa punkty straty do biało-czerwonych, ale pokonali inną silną ekipę, czyli reprezentację Serbii. Jak podkreśla trener Czesław Michniewicz, siłą Rosjan jest przynależność klubowa. Większość wybrańców Michaiła Galaktionowa występuje w barwach moskiewskich CSKA oraz Spartaka. Pozwala to na doskonałe zrozumienie na boisku i swobodę w rozgrywaniu akcji. Wśród kadrowiczów powołanych na mecz z Polską, wyróżnia się nazwisko Fiodora Czałowa – doświadczonego już napastnika CSKA, mającego na koncie dwa występy w seniorskiej reprezentacji Rosji. Na wyłączeniu z gry tego właśnie zawodnika będą musieli zwrócić uwagę stoperzy naszej kadry.


Do Rosji Polacy wylatują w czwartkowy poranek. Będą musieli poradzić sobie z trzygodzinną zmianą strefy czasowej. Z Rosjanami zmierzą się na Stadionie Centralnym w Jekaterynburgu. Ten potężny obiekt, słynny ze względu na dobudowaną w specyficzny sposób trybunę, był jedną z aren ubiegłorocznych mistrzostw świata. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00 czasu polskiego, a transmisję obejrzeć można w TVP Sport. 15 października biało-czerwoni w Łodzi podejmą natomiast Serbię.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności