Aktualności

U-21: Ostatnia prosta przed wylotem. Powrót Dawida Kownackiego

Reprezentacja12.06.2019 
Przygotowania reprezentacji Polski do lat 21 w Grodzisku Wielkopolskim dobiegają końca. W czwartek drużyna Czesława Michniewicza wyleci do Włoch, gdzie w niedzielę meczem z Belgią zainauguruje turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019. Do zespołu dołączył Dawid Kownacki, a także Bartosz Kapustka.

W poniedziałkowy wieczór biało-czerwoni powrócili do Grodziska Wielkopolskiego z Natz, gdzie rozegrali ostatni mecz kontrolny. W formacie 4x30 minut zmierzyli się z Niemcami. We wtorek po regeneracyjnych zajęciach treningowych podopieczni Czesława Michniewicza rozpoczęli czas wolny, który potrwał do środowego popołudnia. W Grodzisku Wielkopolskim Polacy stawili się przed godziną 18:00, a wśród nich pojawił się także Dawid Kownacki. Przez ostatnie dni kapitan młodzieżowej kadry leczył uraz mięśnia dwugłowego, którego doznał podczas zgrupowania seniorskiej reprezentacji Polski. „Kownaś” wziął udział w wieczornych zajęciach treningowych.


Oprócz najlepszego strzelca kwalifikacji mistrzostw Europy, w Grodzisku Wielkopolskim zjawił się również Bartosz Kapustka. „Kapi” nie weźmie udziału w turnieju finałowym UEFA EURO U-21 2019 – wykluczyła go z niego poważna kontuzja więzadła krzyżowego przedniego, której doznał w meczu ligowym. Sztab szkoleniowy postanowił zabrać doświadczonego zawodnika na mistrzostwa Europy, choć ten oczywiście na murawę nie wyjdzie. – Bartek zrobił dla tej drużyny bardzo wiele dobrego. Stał się jedną z najważniejszych jej części, stąd nasza decyzja, by towarzyszył nam we Włoszech. Początkowo planowaliśmy, że będzie przylatywał jedynie na mecze, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że będzie z nami przez całe mistrzostwa. Wierzymy, że będzie miał bardzo dobry wpływ na zespół – powiedział trener Czesław Michniewicz.


W środowy wieczór biało-czerwoni odbyli jeszcze sesję zdjęciową, a w czwartek wylecą do Włoch. Odbędą jeszcze jedną jednostkę treningową w Grodzisku Wielkopolskim, a lot do Bolonii zaplanowano na 15:30. Polacy zostaną zakwaterowani w Modenie, natomiast bazą treningową będzie kompleks w Spilamberto. Drużyna Czesława Michniewicza po raz pierwszy na włoskiej ziemi trenować będzie w piątek o 17:00. Będzie to trening otwarty przez cały czas jego trwania. Po zakończeniu zajęć zawodnicy będą do dyspozycji dziennikarzy w mixed zone. W sobotę nasi kadrowicze odbędą oficjalny trening na stadionie w Reggio Emilia, gdzie dzień później o 18:30 rozegrają pierwszy mecz fazy grupowej mistrzostw Europy z Belgią.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności