Aktualności

[U-21] Czesław Michniewicz: Przed nami wspaniały turniej

Reprezentacja22.05.2019 

– Zapowiadają się niezwykle emocjonujące mistrzostwa i bardzo się cieszymy, że będziemy ich częścią. Zagramy z najlepszymi europejskimi reprezentacjami, a dla młodych zawodników to świetna okazja, by rozpocząć swoje kariery, nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Przede wszystkim jednak liczę na to, że wielu z tych piłkarzy zagości wkrótce w pierwszej reprezentacji Polski – powiedział po ogłoszeniu listy zawodników powołanych na turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019 trener młodzieżowej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

– W kadrze na mistrzostwa Europy UEFA EURO U-21 2019, które rozpoczną się 16 czerwca we Włoszech znalazło się 23 zawodników. Zdecydowana większość z nich uczestniczyła w meczach kwalifikacyjnych, choć nie brakuje też nowych zawodników. Karol Fila nie grał w kwalifikacjach, ale został powołany na spotkania towarzyskie z Anglią i Serbią. Podobnie Adam Buksa, który otrzymywał powołania, ale nie wystąpił w żadnym z meczów, poza wspomnianymi starciami sparingowymi. Pojawił się natomiast jeden piłkarz, który wcześniej nie został zaproszony na zgrupowanie, ale pozostawał pod naszą czujną obserwacją, czyli Przemysław Płacheta. To bardzo obiecujący zawodnik i uznaliśmy, że jego szybkość i przebojowość mogą nam się przydać – dodał.

>>> U-21: POWOŁANIA NA TURNIEJ FINAŁOWY ME UEFA EURO U-21 2019 <<<

– 2 czerwca spotkamy się na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Pracę rozpoczniemy dzień później, a na początku zawodnicy przejdą serię testów, w tym wydolnościowe. Później przyjdzie czas na serię badań, które są niezbędne przed mistrzostwami. Część naszych treningów będzie otwarta dla publiczności, rozegramy też spotkanie kontrolne z Tarnovią Tarnowo Podgórne. W niedzielę, 9 czerwca wylecimy na towarzyską grę z reprezentacją Niemiec. Wrócimy do Grodziska, nastąpi regeneracja i 13 czerwca polecimy do Włoch, gdzie trzy dni później rozegramy pierwszy mecz mistrzostw z Belgią – poinformował.

– W fazie grupowej w ciągu tygodnia zagramy trzy mecze z bardzo silnymi rywalami. Jesteśmy jednak dobrej myśli, jedziemy do Włoch z nadziejami. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Wierzę, że stać nas na dobrą grę, liczę na to, że wszyscy zawodnicy będą zdrowi i w pełni sił. Zapowiada się wspaniały turniej i bardzo się cieszymy, że będziemy jego częścią. Zagramy z najlepszymi europejskimi reprezentacjami, a dla młodych zawodników to świetna okazja, by rozpocząć swoje kariery, nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Przede wszystkim jednak liczę na to, że wielu z tych piłkarzy zagości wkrótce w pierwszej reprezentacji Polski – zakończył Czesław Michniewicz.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności