Aktualności

Szymon Żurkowski: To dopiero pierwszy krok

Reprezentacja16.06.2019 
Szymon Żurkowski został wybrany najlepszym piłkarzem meczu Polska – Belgia. Pomocnik biało-czerwonych strzelił gola, zaliczył asystę i poprowadził drużynę do zwycięstwa. – Pierwsze mecze na takich turniejach zawsze są bardzo ważne. Zrobiliśmy jednak dopiero pierwszy krok. Jeszcze trochę zostało ich do wykonania, nie chcemy się zatrzymywać – powiedział po spotkaniu pomocnik biało-czerwonych.

Jak podkreślił kapitan Dawid Kownacki, to właśnie bramka Żurkowskiego była w meczu z Belgią kluczowa. Dała Polakom większą pewność siebie, a presja zeszła na bok i to w momencie, gdy przegrywaliśmy. – Po straconej bramce nie załamaliśmy się i chcieliśmy odwrócić losy spotkania, grać swoja piłkę. Strzeliłem gola po składnej akcji całego zespołu, koledzy wypracowali mi sytuację. Uderzyłem z dystansu lewą nogą, może nie wyszło do końca tak, jakbym chciał, ale najważniejsze, że wpadło do siatki. Każdy gol dodaje skrzydeł, nam to rzeczywiście bardzo pomogło i ponownie uwierzyliśmy, że stać nas na wiele – powiedział Żurkowski.

– Cieszę się, że udanie rozpoczęliśmy turniej i wygraliśmy z Belgią. Pierwsze mecze na takich turniejach zawsze są bardzo ważne. Zrobiliśmy jednak dopiero pierwszy krok. Jeszcze trochę zostało ich do wykonania, nie chcemy się bowiem zatrzymywać. Każdy wie, na co nas stać. Jesteśmy prawdziwą drużyną. Każdy za każdego chce pracować i każdy chce z każdym współpracować. Dlatego tak dobrze to wszystko funkcjonuje. Wiadomo, że jeśli się wygrywa, każdy chce jeszcze więcej. Zamierzamy to udźwignąć, jednak na pewno nie będziemy niczego nikomu obiecywać. Do każdego kolejnego występu podejdziemy tak samo jak dziś, z chęcią zwycięstwa i zmotywowani. W meczach z Włochami i Hiszpanią po prostu damy z siebie wszystko – zakończył pomocnik reprezentacji Polski U-21.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności