Aktualności

Piękny debiut Dawida Kownackiego w Sampdorii!

Reprezentacja12.08.2017 
W sobotni wieczór Sampdoria Genua grała w trzeciej rundzie Pucharu Włoch, ale bez żadnego z trzech Polaków w wyjściowym składzie. O ile Karol Linetty i Bartosz Bereszyński w meczu z Foggią (Serie B) nie wystąpili, o tyle Dawid Kownacki dostał szansę debiutu i w pełni ją wykorzystał.

Kownacki wszedł na ostatnie 21 minut, gdy jego zespół prowadził po golu Édgara Barreto jeszcze w pierwszej połowie. Po kilku minutach obecności młodzieżowego reprezentanta Polski na boisku Sampdoria podwyższyła prowadzenie dzięki trafieniu Gianluki Caprariego, a w 79. minucie swój moment dostał Kownacki i okazję wykorzystał, strzelając debiutanckiego gola i ostatniego dla swojej drużyny.

Kownacki trafił do Sampdorii po młodzieżowych mistrzostwach Europy na których zagrał w reprezentacji Polski dwa spotkania i strzelił jednego gola. 20-latek w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań strzelił 21 goli w 94 występach.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży