Aktualności

Patryk Lipski wreszcie w nowym klubie!

Reprezentacja12.08.2017 
- Ostatnie miesiące mojej piłkarskiej przygody układały się różnie. Cieszę się jednak, że mam to za sobą i z czystą głową mogę skupić się na wyzwaniach, które czekają mnie w nowym klubie – powiedział Patryk Lipski, młodzieżowy reprezentant Polski na mistrzostwach Europy do lat 21. Były pomocnik Ruchu Chorzów podpisał czteroletni kontrakt z Lechią Gdańsk.

Na czerwcowych mistrzostwach Patryk występował jako zawodnik bez przynależności klubowej po tym, jak jego kontrakt z Ruchem Chorzów został rozwiązany przez Izbę ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN. – Od dawna Lechia wykazywała zainteresowanie moją osobą, więc fajnie, że w końcu tu jestem. W Gdańsku jest piękny stadion, miałem zresztą okazję na nim grać. Wiem, że kibice potrafią tu stworzyć znakomitą atmosferę, ale mają też swoje wymagania, co jest normalne w klubach z wielkimi aspiracjami – powiedział oficjalnej stronie Lechii Lipski po podpisaniu kontraktu.

W reprezentacji do lat 21 Lipski strzelił jednego gola, w meczu ze Słowacją (1:2) na start turnieju rozgrywanego w Polsce. – Jestem bardzo głodny gry, formy nie straciłem. Trenowałem indywidualnie pod okiem swoich byłych trenerów z Salosu Szczecin. Zarówno indywidualnie jak i gościnnie z zespołem Świtu Skolwin. Z niecierpliwością czekam na pierwsze zajęcia z Lechią i debiut w nowej drużynie – dodał 23-latek, który w Gdańsku będzie występował z numerem dziewiątym na koszulce.

W dotychczasowej karierze w Ekstraklasie Lipski rozegrał 66 spotkań i strzelił 10 goli. Szansę debiutu może dostać już w poniedziałkowym spotkaniu Lechii z Pogonią w Szczecinie (godz. 18).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży