Aktualności

Kamil Grabara wypożyczony do Huddersfield. „Jestem podekscytowany”

Reprezentacja16.07.2019 

Kamil Grabara najpierw przedłużył kontrakt z Liverpoolem, a następnie został wypożyczony na sezon do Huddersfield Town FC, spadkowicza z Premier League. – Szanuję rywali do miejsca w składzie, ale jednocześnie patrzę na siebie i zrobię wszystko, by być numerem jeden w bramce. Chcę być nim od pierwszego meczu i grać w każdym kolejnym – twierdzi Kamil Grabara.

Jan Siewert, menedżer drużyny na oficjalnej stronie Huddersfield stwierdził: – Naszym celem transferowym było pozyskanie bramkarza i bardzo cieszę się, że Kamil do nas dołączył. Jego umiejętności wysoko oceniają zarówno trenerzy Liverpoolu, nasz scouting i szef szkolenia bramkarzy w naszym klubie Paul Clements. Kamil ma już trochę doświadczenia w seniorach i to bardzo pewny siebie młody człowiek. Fani Huddersfield szybko się do niego przekonają. Dziękuję też Jurgenowi Kloppowi, menedżerowi Liverpoolu, że zgodził się, by Kamil kolejny krok w karierze zrobił w naszym zespole – mówi szkoleniowiec Huddersfield.

Grabara liczy na to, że dzięki wypożyczeniu do klubu Championship będzie miał okazję do zebrania doświadczenia i regularnej rywalizacji z seniorami. – Młody zawodnik musi się rozwijać i jak najwięcej grać. Dostałem wielką szansę, by udowodnić, że mogę stać się dobrym bramkarzem – podkreśla Grabara. – Kilka razy rozmawiałem z menedżerem Huddersfield i to nie tylko o piłce nożnej. Skoro przekonał mnie, że warto dołączyć do tego klubu, to znaczy, że miał odpowiedni argumenty. To dla mnie kolejny etap rozwoju. I wiem, że nie będzie łatwo, bo Championship jest bardzo wymagająca. Na dodatek tu naprawdę każdy może w niej wygrać z każdym, więc chodzi o to, by być tym zespołem, który właśnie wygrywa z każdym – uśmiecha się Grabara.

W Huddersfield Polak będzie miał trzech rywali w walce o wyjściową jedenastkę – Bena Hamera, Joela Colemana i Ryan Schofielda. Podstawowy bramkarz w poprzednim sezonie – Jonas Lossl odszedł do Evertonu. Hamer zaliczył osiem występów, a Coleman jeden. – Najważniejsze będzie dla mnie zrobić wszystko, by grać w pierwszym składzie. W każdym zespole trzeba szanować kolegów, ale jednocześnie patrzeć na siebie i starać się mocno, by być pierwszym wyborem. Chcę być nim od pierwszego meczu i grać w każdym kolejnym. Jestem podekscytowany, bo to dla mnie ważny sprawdzian w poważnej lidze – dodał Grabara w rozmowie z klubową telewizją.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności