Aktualności

Jan Bednarek po debiucie: Musimy myśleć pozytywnie i walczyć dalej

Reprezentacja16.04.2018 
Jan Bednarek po wielu miesiącach w końcu zanotował pierwszy występ w rozgrywkach Premier League. 22-letni obrońca rozegrał bardzo dobre zawody z Chelsea, co dodatkowo zostało jeszcze okraszone zdobytą bramką. Niestety w ostatnich fragmentach meczu rywale odwrócili losy meczu i wygrali 3:2. – Musimy przeanalizować mecz z Chelsea i już skupić się na przyszłych spotkaniach ligowych. Poza 10 minutami, w których straciliśmy trzy gole, rozgrywaliśmy dobre zawody – powiedział na antenie Canal+Sport Bednarek.

Trener Southampton Mark Hughes przed meczem z Chelsea, wobec problemów kadrowych, postanowił skorzystać z usług Jana Bednarka, dla którego był to pierwszy mecz w Premier League. Młody defensor świetnie wykorzystał swoją szansę i spisywał się solidnie, nawet udało mu się pokonać golkipera gości. Debiut mógł być idealny, ale w końcowych momentach rywalizacji Southampton roztrwonił przewagę i poniósł porażkę 2:3.

Jan Bednarek po meczu na gorąco skomentował swój występ i stwierdził, że jego drużyna rozegrała niezłe zawody, jednak poniesiona porażka była spowodowana brakiem koncentracji w kluczowych fragmentach spotkania. – Jesteśmy sfrustrowani tym wynikiem. Potrzebujemy punktów, a znów przegrywamy w ten sam sposób. Musimy się poprawić i wyjść z tego kryzysu. Trzeba punktować, żeby utrzymać się w rozgrywkach Premier League. Postaramy się zachować koncentrację do ostatniego gwizdka w przyszłych spotkaniach – powiedział Jan Bednarek.

Southampton do meczu z Chelsea przystąpił bardzo agresywnie, co poskutkowało zdobytą bramką przez Dusana Tadicia. – Od samego początku byliśmy przekonani, że jesteśmy w stanie zwyciężyć. Chelsea to czołowy zespół i naszym założeniem było to, żeby być skoncentrowani do samego końca. Niestety nie udało się to nam. Zagraliśmy z pozytywnym nastawieniem, ale i agresywnie. Tylko w taki sposób możemy grać, bo to jedyna droga do zachowania prawa gry w przyszłym sezonie w Premier League – mówi Bednarek.

W drugiej połowie Jan Bednarek wpisał się na listę strzelców i został trzecim Polakiem (po Robercie Warzysze i Marcinie Wasilewskim), który strzelił gola w Premier League. – Udało mi się zdobyć bramkę, ale przede wszystkim najważniejszy jest zespół. Stąd moje rozczarowanie. Prowadziliśmy 2:0, a ponieśliśmy porażkę 2:3. Musimy przeanalizować mecz z Chelsea i już skupić się na przyszłych spotkaniach ligowych. Poza 10 minutami, w których straciliśmy trzy gole, rozgrywaliśmy dobre zawody. Nasza gra wyglądała całkiem dobrze, więc musimy myśleć pozytywnie i walczyć dalej – powiedział polski zawodnik.

Mimo przegranej z Chelsea ze swojego podopiecznego może być zadowolony Mark Hughes, który odwdzięczył mu się zadowalającym występem. 55-letni szkoleniowiec pochwalił nawet polskiego zawodnika po zakończeniu meczu – Jan Bednarek zagrał bardzo dobrze. Był u niego widoczny spokój na murawie, podejmował odpowiednie decyzje. Było w nim widać chęć zwycięstwa oraz walki – powiedział angielski trener.  

Do końca rozgrywek Premier League pozostało już tylko pięć spotkań, a znajdujące się w strefie spadkowej Southampton do 17. Swansea City traci pięć „oczek”. Kolejnym rywalem „Świętych” będzie drużyna Leicester City, z którą zagrają w najbliższy czwartek o godzinie 20:45 na King Power Stadium.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży