Aktualności

Jan Bednarek: Nie składamy broni

Reprezentacja20.06.2017 
– Jestem dumny z naszej drużyny, że tak walczyła po tym, jak przegraliśmy pierwsze spotkanie ze Słowacją. Pokazaliśmy charakter i udowodniliśmy, że Polska nigdy się nie poddaje. Chcieliśmy zgarnąć pełną pulę, ale nie składamy broni. Nadal wierzymy w awans i uważam, że stać nas na pokonanie Anglików różnicą dwóch bramek – powiedział obrońca reprezentacji Polski do lat 21 Jan Bednarek.

– Przed rozpoczęciem drugiej połowy motywowaliśmy się gorąco, żebyśmy do końca meczu wierzyli. Koniec końców okazało się to skuteczne, bo w 90. minucie po rzucie karnym „Kownaś” zachował zimną krew i zapewnił naszej drużynie remis. Po tym ciężkim meczu ze Słowacją, teraz pokazaliśmy, że jesteśmy dobrą drużyną – dodał piłkarz Lecha Poznań.

– Piłka nożna jest bardzo przewrotna. Nie zawsze zwycięża zespół, który w teorii ma lepszy skład, ale ten, który bardziej chce zwyciężyć. W meczu z Anglią będziemy gryźć trawę, może z murawy będziemy musieli się po ostatnim gwizdku czołgać, ale obiecamy, że nie złożymy broni – zapewnił defensor.

– Jestem zaskoczony dopingiem i atmosferą na stadionie. Jestem dumny, że jestem Polakiem. Naprawdę to jest niesamowite przeżycie, że na mecze młodzieżowej reprezentacji przychodzi komplet kibiców. To dla nich gramy i mam nadzieję, że damy im jeszcze wiele powodów do radości. Teraz czeka nas spotkanie z Anglikami i jestem przekonany, że każdy zostawi na boisku całe serce. Będziemy walczyć do ostatniej kropli krwi – zapowiedział Bednarek.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży