Aktualności

Dawid Kownacki wypożyczony do Fortuny Duesseldorf

Reprezentacja30.01.2019 
Kapitan reprezentacji Polski do lat 21 Dawid Kownacki wiosną nie zagra w UC Sampdoria. Niespełna 21-letni napastnik pomyślnie przeszedł testy medyczne w Fortunie Duesseldorf, do której zostanie wypożyczony do końca bieżącego sezonu.

W trwających rozgrywkach „Kownaś” nie ma pewnego miejsca w składzie drużyny z Genui. Od początku sezonu wystąpił w szesnastu spotkaniach (dziesięciu ligowych oraz trzech Pucharu Włoch), ale w Serie A ani razu nie zagrał od pierwszej minuty. Łącznie na murawie spędził 359 minut, a w tym czasie zapisał na swoim koncie dwie bramki oraz jedną asystę. Piłkarz szukał więc możliwości zmiany otoczenia, a zainteresowana jego usługami okazała się Fortuna Duesseldorf. Po dość długich negocjacjach kluby osiągnęły porozumienie i wiosną napastnik zagra w niemieckim zespole.

Kownacki w listopadzie awansował z reprezentacją Polski do lat 21 do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019, który zostanie rozegrany we Włoszech. „Kownaś” pełni funkcję kapitana zespołu, a także został królem strzelców kwalifikacji czerwcowych mistrzostw. Nic więc dziwnego, że w obliczu ogromnej rywalizacji w Sampdorii, zdecydował się na wypożyczenie do klubu, w którym będzie miał okazję regularnie grać.

Fortuna Duesseldorf to beniaminek Bundesligi. Po dziewiętnastu kolejkach zajmuje 14. miejsce w tabeli, z przewagą dziesięciu punktów nad znajdującym się w strefie spadkowej Hannoverem 96. W szatni Kownacki, mający w dorobku cztery spotkania w seniorskiej reprezentacji Polski (a także udział w mistrzostwach świata w Rosji) spotka Marcina Kamińskiego, również wypożyczonego do Fortuny. W przeszłości koszulkę klubu z Duesseldorfu przywdziewali między innymi Andrzej Buncol, Marek Leśniak, Adam Matuszczyk i Tomasz Zdebel.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności