Aktualności

Czesław Michniewicz: Stracona bramka zadecydowała o dalszym przebiegu gry

Reprezentacja16.11.2018 
Reprezentacja Polski do lat 21 poniosła porażkę w pierwszym spotkaniu barażowym z Portugalią w Zabrzu 0:1. Decydującego gola w pierwszej połowie strzelił Diogo Jota. – Boli, że stracona bramka była w okolicznościach, których chcieliśmy za wszelką cenę uniknąć. Strata piłki, kontratak rywali, złe ustawienie w obronie i gol Portugalczyków. To było kluczowe dla przebiegu spotkania – powiedział na pomeczowej konferencji trener Czesław Michniewicz.

– Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten wieczór. Liczyliśmy na to, że zdobędziemy bramkę i będziemy mogli powalczyć o zwycięstwo, bo taki był nasz cel. Tak się jednak nie stało. Boli, że stracona bramka była w okolicznościach, których chcieliśmy za wszelką cenę uniknąć. Strata piłki, kontratak rywali, złe ustawienie w obronie i gol Portugalczyków. To było kluczowe dla przebiegu spotkania. Portugalia operowała świetnie piłką, ma dobrze wyszkolonych technicznie zawodników.

– Przeciwstawialiśmy się rywalom swoim zaangażowaniem i poświęceniem. Po stracie gola był słabszy okres w naszym wykonaniu. W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka słów i nasza gra po zmianie stron wyglądała już inaczej. Nie było takiej dominacji Portugalii jak wcześniej.


Przeprowadziliśmy trzy zmiany, co ożywiło naszą grę. Mogliśmy jednak lepiej rozwiązywać sytuacje w polu karnym. Najlepszą sytuację mieliśmy w końcówce, gdy Bartosz Kapustka po dośrodkowaniu Filipa Jagiełły uderzał głową, jednak nie wpisał się na listę strzelców. Mogło to się skończyć golem.

– Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie z Portugalią. Teraz przed nami druga połowa tego dwumeczu. Oczywiście faworytem są nasi rywale, ale wiemy jak mamy z nimi rywalizować. Pierwsze minuty pokazały, że swoboda ich nieco deprymowała. Wkradł się moment niepewności czy potrafimy przeciwstawić się Portugalczykom. W drugiej połowie pojawił się optymizm i z takim nastawieniem pojedziemy na rewanż do Portugalii.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności