Aktualności

Czesław Michniewicz: Nie ma mowy o presji

Reprezentacja15.06.2019 
W niedzielę reprezentacja Polski do lat 21 przystąpi do mistrzostw Europy, a jej pierwszym przeciwnikiem na turnieju będzie zespół z Belgii na Mapei Stadium. – Wierzę w swoich zawodników. Dla nich to coś nowego i dla nas również jako sztabu szkoleniowego. Mamy olbrzymią satysfakcję, że możemy tutaj być. Ten turniej jest dla nas nagrodą. Nikt nie znalazł się tutaj przypadkowo – powiedział trener biało-czerwonych Czesław Michniewicz.

O zdrowiu swoich podopiecznych przed meczem z Belgią:

Mamy delikatne problemy, ale chcę mówić u kogo się pojawił. Jest jeden zawodnik, który nie weźmie udziału w treningu, ale mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku następnego dnia. Pozostali wszyscy są do mojej dyspozycji. Przed zgrupowaniem największą niewiadomą był Dawid Kownacki, który doznał urazu na pierwszej kadrze, ale udało mu się wyzdrowieć i możemy na niego liczyć, co mnie bardzo cieszy.

O presji:

Nie zauważyłem jakiegoś dodatkowego stresu czy dziwnych zachowań zawodników. Mamy doświadczenie u kapitana Dawida Kownackiego, dla którego to już trzeci turniej. Wcześniej był na mistrzostwach Europy przed dwoma laty i później zagrał na mundialu w Rosji. Ma bardzo pozytywny wpływ na drużynę. Wierzę w swoich zawodników. Dla nich to coś nowego i dla nas również jako sztabu szkoleniowego. Mamy olbrzymią satysfakcję, że możemy tutaj być. Dopiero turniej pokaże jednak czy wystarczyło nam tego doświadczenia. Jestem przekonany, że wszystko będzie w porządku. Będą decydowały umiejętności, technika, taktyka, a nie presja. Ona na nas nie ciąży. Traktujemy ten turniej jak nagrodę i wyzwanie. Chcemy być zespołem, który przyjemnie się będzie oglądało.

O reprezentacji Belgii:

Absolutnie nie będę mówił o słabościach. Belgowie stanowią świetną drużynę, mają bardzo dobrego trenera i zawodników. Tak jak pozostałe zespoły na tym turnieju. Tutaj nikt nie znalazł się przypadkowo, bo przyjechali najlepsi. Zagramy z mocnym rywalem, który ma dużo atutów, ale my je też mamy. Skupiamy się przede wszystkim na sobie. Wiemy co musimy zrobić, żeby niwelować atuty belgijskich zawodników. Nie będziemy jednak wdawać się w szczegóły. Szanujemy naszego przeciwnika, podejdziemy do starcia z respektem.

O warunkach pogodowych i wpłynięciu ich na przygotowanie drużyny do mistrzostw Europy:

Mieliśmy już okazję przyzwyczaić się do upałów, gdy byliśmy jeszcze w Polsce. Spodziewaliśmy się, że będzie gorąco. Nie przypuszczaliśmy jednak, że taka pogoda będzie występować także u nas. Nie chcemy robić z tego jakiegoś większego problemu. Jesteśmy przygotowani na grę w różnych warunkach. Na pewno tempo gry będzie różne. Żadna z drużyn nie będzie przygotowana na to, żeby przez całe spotkanie grać wysokim pressingiem. Mamy swoje sposoby, żeby przeciwdziałać ku wszelkim przeciwnościom. Z mojego punktu widzenia zrobiliśmy wszystko, żeby nic nas tutaj nie zaskoczyło. Wszystko zweryfikuje później boisko.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności