Aktualności

Jacek Magiera: Jestem optymistą przed mundialem

Reprezentacja26.03.2019 
Biało-czerwoni przegrali z Niemcami 0:2, ale trener Jacek Magiera po meczu nie rozdzierał szat. Wręcz przeciwnie, doceniał lekcję, jaką jego zespół dostał od zachodnich sąsiadów i zwracał przede wszystkim uwagę na grę swojej drużyny. – Jestem optymistą – mówił w kontekście zbliżającego się mundialu.

Thomas Norenberg: Z obu stron był to dynamiczny mecz, ale nasze zwycięstwo było zasłużone. Celem tej ekipy jest, by niektórzy z tych graczy dostali się do zespołu U-21 i tam grali dalej. Chciałbym życzyć Polsce jak najlepszych występów na MŚ i rozwoju tej drużyny. Stadion w Bielsku-Białej jest bardzo fajny, organizacja na najwyższym poziomie, atmosfera również. Dziękuję za wspaniałą organizację. Jeżeli stadion będzie wypełniony po brzegi podczas mundialu, to będzie to, o co chodzi. Nam jest bardzo przykro, że w tym turnieju nie weźmiemy udziału.

Jacek Magiera: Drużyna Niemiec prowadziła grę i wygrała zasłużenie. To bardzo dobrze zorganizowana drużyna. Dla nas to była dobra lekcja, rozwijamy się jako zespół. To był test, który dał kilka odpowiedzi w kontekście mundialu. Chciałem, by tak te przygotowania wyglądały. Było sporo rotacji, przejścia w grze, zmiany rytmu, gra na dwóch napastników. Próbowaliśmy tego w starciu z Japonią, jak i w meczu z Niemcami. Dzisiejsze spotkanie było o tyle trudniejsze od meczów na mundialu, że w środkowej strefie rywala grali zawodnicy z rocznika 98, u nas najmłodszy Bogusz był od nich o trzy lata młodszy. Ale celowo graliśmy z takimi przeciwnikami. Patrzyliśmy z jaką swobodą grali Niemcy, jak wychodzili spod pressingu. Przegraliśmy, ale doceniamy z kim się mierzyliśmy. Widzę wiele pozytywów po tym spotkaniu, grając w tym samym roczniku mecze będą wyglądały inaczej. W starciu z Japonią wyszliśmy w innym składzie, ale taki był cel. Chcieliśmy dać pograć zawodnikom.

Teraz nasi piłkarze wracają na dwa miesiące do klubów, gdzie każdy dzień mają poświęcić na rozwój, mają nabierać pewności siebie. Treningi z dorosłymi zawodnikami dużo dają, pokazują cele, do których się dąży. Jestem zadowolony jak ta kadra funkcjonuje, jak chociażby zawodnicy ze sobą rozmawiają. Dzisiaj już nie ma możliwości, by dwa razy dziennie trenować. Więcej więc jest rozmów, więcej pokazów na slajdach. Przed mundialem jestem optymistą, życzę sobie by zawodnicy, z których będziemy chcieli skorzystać, byli po prostu zdrowi.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności