Aktualności

Dariusz Dźwigała: Cieszą bramki zmienników. Jesteśmy nadal w turnieju

Reprezentacja04.10.2017 

Po pierwszym meczu Polaków na turnieju eliminacyjnym U-19 w zdecydowanie lepszym nastroju był opiekun naszej reprezentacji Dariusz Dźwigała. Jego podopieczni odwrócili losy spotkania i pokonali Irlandię Północną 2:1 – Z gry jesteśmy zadowoleni, z wyniku mniej – powiedział natomiast opiekun Irlandii Północnej.

Dariusz Dźwigała: Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i takie rzeczywiście było. Zdawaliśmy sobie sprawę, że zespół Irlandii Północnej będzie grał w niskiej obronie, a my będziemy od początku zmuszeni występować w ataku pozycyjnym. W pierwszej połowie graliśmy zbyt wolno, niepotrzebnie zawężaliśmy grę, za mało było gry bocznymi sektorami. Było dużo niedokładności. Jeżeli już piłki dochodziły do pola karnego, to i tak były wybijane przez rywali.

– W drugiej połowie przyśpieszyliśmy grę i wyglądało to dużo lepiej. Mieliśmy przewagę w polu, cieszy również to, że po stracie gola zespół podniósł się. Potrafiliśmy zmieniać ciężar gry, z jednej na drugą stronę. Wiedzieliśmy, jak Irlandczycy wykonują stałe fragmenty gry, bo wcześniej ich analizowaliśmy. W tym jednym przypadku jednak nas zmylili i strzelili nam gola. To było ich jedyne zagrożenie po dośrodkowaniach. Po straconej bramce pierwsza myśl, to od razu ruszyć do przodu. Postawiłem na dwójkę napastników, tak by grać dwóch na jeden w bocznych sektorach. Cieszą nas bramki zmienników i zwycięstwo. Pierwszy mecz to bowiem wielka niewiadoma, najważniejsze, że jesteśmy nadal w turnieju.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności