Aktualności

[U-16] Przeciwko Turcji na start nowego etapu | Live na ŁNP we wtorek od 16:00

Reprezentacja16.09.2019 
Z nowym trenerem i w nowej kategorii wiekowej – tak swój kolejny etap w przygodzie z młodzieżową reprezentacją Polski rozpoczną piłkarze urodzeni w 2004 roku. Po udanym zakończeniu poprzedniego sezonu już pod wodzą Dariusza Gęsiora będą chcieli zacząć dobrymi występami w dwumeczu z Turcją. Pierwsza z transmisji spotkań na kanale „Łaczy Nas Piłka” już we wtorek o godz. 16.Wysoka wygrana z Węgrami (4:1) oraz zwycięstwo ze Słowacją (2:1) – takie było zakończenie współpracy piłkarzy z rocznika 2004 z trenerem Bartłomiejem Zalewskim. Ten od nowego sezonu przejął kadrę U-19, a U-16 prowadzić będzie Dariusz Gęsior, który poprzednio zajmował się w PZPN… starszymi reprezentacjami.

We wspomnianym spotkaniu ze Słowacją bramki strzelali Dawid Bugaj i Kacper Duda, czyli zawodnicy, którzy również znaleźli się na liście powołanych na mecze z Turcją. Są też ich koledzy z wyjściowej jedenastki, m.in. Oliwier Zych, Jakub Kolan, Borys Freilich, czy Mateusz Nawrocki. To pokazuje ciągłość w selekcji oraz rozwoju zawodników z których spora część jest również objęta programem Talent Pro i miała możliwość uczestniczenia w letnim zgrupowaniu w Opalenicy.

Przeciwnicy z Turcji już mają za sobą pierwsze spotkania w tym sezonie, rozegrawszy turniej z Uzbekistanem (wygrana 3:2), Rosją (3:2) i Serbią (1:0). Wyniki wyłącznie potwierdzają, jak trudna przeprawa przed zespołem Dariusza Gęsiora. Szkoleniowcem reprezentacji Turcji jest Mehmet Hacıoğlu, który przepracował już sporo lat z różnymi kategoriami wiekowymi w tamtejszym związku piłki nożnej. Jako piłkarz występował z kolei m.in. w Fenerbahce i Denizlisporze w latach 80. i 90.

Spotkania z Turcją odbędą się we wtorek (17.09) w Szczecinku (g. 16) i w czwartek (19.09) w Kołobrzegu (g. 18). Mecze te będą transmitowane na kanale YouTube „Łączy Nas Piłka”.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności