Aktualności

U-15: Wygrana na zakończenie turnieju. Polska lepsza od Islandii

Reprezentacja25.10.2019 

Zwycięstwem zakończyli biało-czerwoni zmagania w ramach UEFA Development. Po minimalnej i pechowej porażce z Rosją i wygranej w karnych z USA, podopieczni trenera Rafała Lasockiego wygrali z Islandią 4:0.

Ostatni mecz turnieju UEFA Development Polacy chcieli rozpocząć od mocnego akcentu. Pierwszą groźną akcję wypracował Kacper Masiak, ale okazji nie wykorzystał Mateusz Wójcik. Próbowali także Kacper Terlecki czy Bartosz Tomaszewski, a z rzutu wolnego minimalnie niecelnie uderzał Oskar Kozdroń.

Uwagę naszej defensywy najmocniej absorbował Haukur Andri Haraldsson, nie tylko z racji faktu, że był najniższym zawodnikiem na placu gry. To on uderzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony, w kilku innych próbach również był aktywny. Mógł nawet zaliczyć asystę, ale strzał Johannesa Bjarnasona był niecelny. W naszej reprezentacji kluczowym zawodnikiem w ofensywie był Oliwier Sławiński.

Zawodnik, który każdy mecz turnieju UEFA Development rozpoczynał w wyjściowym składzie starał się przede wszystkim pomagać kolegom, aż w końcu popędził sam na bramkę rywali i posłał piłkę obok golkipera Islandii. Długo tą bramką Polacy się nie cieszyli... bo po chwili było już 2:0. Tym razem Kacper Masiak w narożniku pola bramkowego, gdy wydawało się, że będzie szukał partnerów, znalazł lukę przy bliższym słupku z czego skrzętnie skorzystał.

Dwa gole nie zaspokoiły ambicji biało-czerwonych. Przewaga graczy Rafała Lasockiego nawet przez moment nie podlegała dyskusji. Swoją bramkę mógł zdobyć, po zagraniu Sławińskiego, Dawid Ławniczak. Górą w tej sytuacji był jednak bramkarz rywali. Nie miał nic do powiedzenia Hermannsson natomiast przy akcji i uderzeniu Masiaka, kiedy to formalności dopełnił Terlecki. Młody piłkarz Zagłębia Lubin dzięki umiejętnemu znalezieniu się w grze trafił jeszcze raz. Po dośrodkowaniu z lewej strony Jana Niedzielskiego i uderzeniu Dawida Zięby Terlecki z bliska dopełnił formalności.

Dwie zdobyte bramki mocno rozochociły Terleckiego, który szukał hat-tricka, ale w kolejnych próbach zabrakło wykończenia. Po ostatnim gwizdku sędziego żaden z biało-czerwonych się jednak nie smucił, w dobrych humorach i zwycięstwem Polacy zakończyli turniej na Pomorzu.

Polska – Islandia 4:0 (2:0)

Bramki: Oliwier Sławiński 26, Kacper Masiak 27, Kacper Terlecki 52, 68

Polska: 12. Marcel Mendez Dudziński (41, 1. Jan Sobczuk) – 2. Kamil Fura (48, 20. Bartosz Krasuski), 5. Bartosz Tomaszewski, 13. Mateusz Jasiński (48, 3. Konrad Magnuszewski) – 7. Dawid Zięba, 4. Mateusz Wójcik (60, 18. Bartosz Mikołajczyk), 15. Kacper Masiak (60, 11. Dominik Janeczek), 19. Kacper Terlecki, 17. Oskar Kozdroń (48, 16. Oskar Jarocha) – 10. Krystian Okoniewski (48, 8. Dawid Ławniczak), 9. Oliwier Sławiński (60, 6. Jan Niedzielski).

Sędzia: Sebastian Pakuszewski

 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności