Aktualności

U-15: Turniej pełen wyzwań na start nowego rozdania

Reprezentacja20.10.2019 
Reprezentacja Polski U-15 w poniedziałek rozpocznie zmagania w ramach turnieju towarzyskiego UEFA Development. Biało-czerwoni na Pomorzu w kolejnych spotkaniach zmierzą się z Rosją (poniedziałek), USA (środa) i Islandią (piątek). Będą to szczególne mecze nie tylko dla młodych piłkarzy, ale także dla trenera Rafała Lasockiego, który debiutuje w roli selekcjonera tej kadry.

Na turniej powołanych zostało 20 zawodników. W kadrze, która początkowo została powołana doszło do jednej zmiany. W miejsce Tommaso Guercio z Interu Mediolan pojawił się Dawid Ławniczak z Lecha Poznań. Wszyscy pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenerów i są gotowi do gry. – Oczywiście, mikro urazy się pojawiały, ale przygotowujemy się normalnie do pierwszych meczów, nie ma żadnych absencji – mówił w sobotni wieczór trener reprezentacji Polski, Rafał Lasocki.

W reprezentacji Polski, w porównaniu do wcześniejszych konsultacji, jest tylko jedna nowa twarz. To Oskar Kozdroń z Zagłębia Lubin. –  Ale absolutnie nie patrzymy na to, jak wyglądały powołania na wcześniejsze konsultacje. Opieramy się na tym, jak zawodnicy prezentowali się w ostatnim czasie. A mecze będą kolejnym testem – mówi selekcjoner kadry U-15, który właśnie w meczach z zagranicznymi rywalami będzie miał najlepszą okazję, by ocenić potencjał młodych podopiecznych.

Selekcjoner w trzech towarzyskich meczach przyjrzy się wszystkim graczom. To pierwsza okazja do sprawdzenia zawodników w akcji, wcześniej młodych piłkarzy miał do dyspozycji jedynie na konsultacjach. – Chcemy wszystkim się przyjrzeć, na pewno każdy dostanie swoją szanse w ciągu najbliższych gier – mówi Lasocki, dla którego to także wyjątkowy czas. W poniedziałkowym meczu z Rosją zadebiutuje bowiem w roli trenera reprezentacji Polski. – Już nie mogę się tego meczu doczekać – mówi trener reprezentacji U-15. –  Lekki stres się pojawia, ale tylko pozytywnie go odbieram. Czekam z wielką niecierpliwością na te mecze – zaciera ręce Lasocki. W podobnej sytuacji są jego podopieczni. –  Na razie jest spokojnie, ale wiem z doświadczenia, że przed samym meczem stres na pewno będzie obecny – dodaje.

<<<PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM LASOCKIM, TRENEREM U-15>>>

Pierwszym rywalem reprezentacji Polski będzie Rosja. Spotkanie to zostanie rozegrane w Sztumie o 14.30. W środę Polska zmierzy się z USA, również o 14.30, tyle, że w Malborku. Natomiast w ostatnim dniu zmagań przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Islandia. Spotkanie to zostanie rozegrane w samo południe na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim. – O rywalach nie myślimy, przed samym turniejem informacji zbyt wiele o nich nie mamy. Po kolejnych meczach pewnie będziemy wiedzę uzupełniać. Ale my skupiamy się przede wszystkim na sobie, chcemy jak najwięcej wyciągnąć od siebie. Tak by ta drużyna realizowała pewne założenia i zadania, które nakreślimy – przedstawia założenia sportowe na najbliższy tydzień trener Lasocki.

Wstęp na wszystkie mecze turnieju UEFA Development jest bezpłatny, a spotkania reprezentacji Polski pokażemy na Łączy Nas Piłka! 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności