Aktualności

[U-15] Rafał Lasocki: Chwała chłopakom za podejście do gry

Reprezentacja21.11.2019 
Reprezentacja Polski do lat 15 dowodzona przez trenera Rafała Lasockiego przegrała dwa mecze z Irlandią 1:2. W czwartkowym spotkaniu biało-czerwoni spisali się jednak lepiej, niż we wtorkowym spotkaniu. – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu w czwartkowym meczu wyglądała bardzo dobrze. To był nasz najlepszy okres w całym tym dwumeczu – mówi szkoleniowiec juniorskiej kadry narodowej.

– Do 30. minuty mieliśmy zdecydowaną przewagę, potem Irlandia zaczęła dochodzić do głosu. W drugiej połowie mecz się wyrównał, a my po stałych fragmentach gry straciliśmy dwie bramki. Po tych stratach chcieliśmy wyrównać, mieliśmy jedną dobrą sytuację, ale się nie udało. Irlandia nastawiała się głównie na kontry – zauważa.

– Chwała chłopakom za grę, podejście do meczu, bo to było na bardzo wysokim poziomie. Przegraliśmy dwa mecze, ale dla zawodników najważniejsza była wygrana. To było widać na murawie, tę chęć zwyciężenia. Dla nas, trenerów, jednak równie ważny jest rozwój tych chłopaków. Cały czas im się przyglądamy. Ja jestem z nich dumny, bo zagrali mądrze taktycznie, zarówno w obronie, jak i w ataku. Słabiej wypadli jedynie w pierwszej połowie wtorkowego spotkania – dodaje.

– W obu meczach w pełnym wymiarze czasowym zagrał Bartosz Tomaszewski. On grał bardzo dobrze. Wpasowuje się idealnie w profil naszej gry trzema środkowymi obrońcami, jako właśnie ten środkowy. Dlatego też tak dobrze się spisuje – wyjaśnia.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z klsay rywala. Irlandia to nie jest słaby przeciwnik, zespół na poziomie Rosji i USA z ostatniego turnieju UEFA Development Ale chłopcy stawili czoła na wyjeździe przeciwnikowi i bardzo dobrze się zaprezentowali, zwłaszcza w drugim meczu i w drugiej połowie pierwszego spotkania – kończy Rafał Lasocki.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności